Oszukana Borussia. Będzie VAR w Lidze Mistrzów?

UEFA nie wyklucza wprowadzenia systemu VAR w Lidze Mistrzów. Dyskusja na ten temat rozgorzała po środowym meczu Tottenhamu z Borussią Dortmund. W drugiej połowie sędzia skrzywdził niemiecką drużynę, nie uznając prawidłowo strzelonego gola przez Pierre'a-Emericka Aubameynga.
Nieuznany gol Aubameyanga (fot. Getty Images)

Puchar Konfederacji, czyli kontrowersje, gole i VAR...

W 58. minucie meczu Mahmoud Dahoud dośrodkował w pole karne. Piłka trafiła do Aubameyanga, a ten pięknym strzałem pokonał bezradnego Hugo Llorisa. 2:2? Nic z tego. Sędzia z Włoch Gianluca Rocchi odgwizdał spalonego, którego, jak się okazało po obejrzeniu powtórek, nie było.

Kilka minut później Harry Kane podwyższył na 3:1 dla Tottenhamu i było praktycznie po meczu.

Liga Mistrzów w Telewizji Polskiej!

"UEFA stale poszukuje możliwości udoskonalenia meczów rozgrywanych pod naszą egidą. Tak było z technologią goal-line, którą wprowadzono na Euro 2016 i w ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów" – brzmi stanowisko europejskiej federacji.

Teraz UEFA myśli o wprowadzeniu systemu wideopowtórek (VAR) do meczów Champions League. – W wielu ligach wprowadzany jest VAR i monitorujemy jego działanie, szczególnie sprawdzamy, czy nie wpływa on na płynność gry – poinformował rzecznik UEFA. – Nie ma jednak na razie żadnych sprecyzowanych planów – dodał.

Europejska federacja chce prawdopodobnie uniknąć technicznych problemów, które z systemem miały Bundesliga i Serie A. Przed wprowadzeniem VAR wzbraniają się m.in. Premier League i La Liga.