tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Po nieudanym Euro. De Giorgi na dywaniku w PZPS

Trener siatkarzy Ferdinando De Giorgi spotkał się w czwartek z władzami PZPS i przedstawił analizę porażki w mistrzostwach Europy. Zarząd w tej sprawie będzie obradować 20 września. Biało-czerwoni przed własną publicznością zajęli dopiero 10. miejsce.
De Giorgi o ME: pozostaje nam myśleć pozytywnie...
Ferdinando De Giorgi (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

KRAJOBRAZ PO KLĘSCE. "JESTEM ROZBITY I..."

Włoski selekcjoner raport przedstawił nie tylko szefowi federacji Jackowi Kasprzykowi, ale także wydziałowi szkolenia i pionowi merytorycznemu. Sprawozdanie złożone zostało także przez trenera przygotowania fizycznego, sztab medyczny i psychologa.

W trakcie rozmów omówione zostały kwestie merytoryczne związane z przygotowaniami do sezonu – Ligi Światowej i mistrzostw Europy. Wiele miejsca poświęcono sprawom związanymi z kolejnymi wyzwaniami stojącymi przed męską reprezentacją Polski.

Nieskuteczny model

De Giorgi przyznał, że nie był to udany sezon, mimo ciężkiej pracy wykonanej przez drużynę. Wyjaśnił, że to on, jako trener zdecydował o modelu zespołu stanowiącego mieszankę doświadczenia z młodością. Ten model okazał się nieskuteczny i bierze za to odpowiedzialność. Wskazał jednocześnie, że istnieje spora grupa zawodników młodego pokolenia, którzy przy wsparciu starszych graczy mogą stanowić o sile męskiej kadry w przyszłych latach.

Bieniek do kibiców. "Nie skreślajcie nas!"

Raporty i relacja ze spotkania zostaną przeanalizowane przez wydziały szkolenia i trenerski. Z kolei ich wnioski przedstawione zostaną zarządowi PZPS, który zbierze się 20 września. Na tej podstawie zarząd dokona oceny sezonu i ewentualnie podejmie decyzje personalne dotyczące sztabu szkoleniowego.

Miał być sukces...

Włoch objął kadrę przed obecnym sezonem i obiecywał sukces w mistrzostwach Europy. Wprowadził do reprezentacji parę młodych zawodników, jak Bartłomieja Lemańskiego, czy Jakuba Kochanowskiego, ale w dużej mierze bazował na doświadczonych graczach. To nie dało jednak efektu.

Po imprezie docelowej, jaką były mistrzostwa Europy, wszyscy nie kryli swojego rozczarowania. Bartosz Kurek i Michał Kubiak powiedzieli wprost, że muszą przemyśleć swoją przyszłość w reprezentacji.

Rafał Buszek: każdy z nas chciał wrócić z medalem

podobne informacje

LN: Sensacja! Polki pokonały mistrzynie olimpijskie

Optymizm w kadrze Heynena. "Tworzy się fajny zespół"

Liga Narodów: Heynen ogłosił kadrę

Atakujący Trentino Volley przenosi się do Bełchatowa