2
0
0

Liga Europejska: remis Herthy, dreszczowiec w Arnhem

Hertha Berlin zremisowała z Athletic Bilbao 0:0, a Lazio Rzym po dramatycznym meczu pokonało na wyjeździe Vitesse Arnhem 3:2 w późnowieczornych meczach inauguracyjnej kolejki Ligi Europejskiej.
Liga Europejska: Hertha Berlin – Athletic Bilbao (skrót)
(fot. Getty Images)

Pierwsze 20 minut meczu w Berlinie zdecydowanie należało do Basków, którzy zepchnęli gospodarzy do defensywy. Doskonałą okazję zmarnował w 17. minucie Iker Muniain, który po kiksie Słowaka Petera Pekarika znalazł się sam na Thomasem Kraftem, ale posłał piłkę pół metra obok prawego słupka bramki Herthy.

Dominowała defensywa

Gospodarze po niecałej pół godzinie opanowali sytuację, ale w ich grze ofensywnej panował straszny chaos. Trener Herthy Pal Dardai w meczu z najtrudniejszym grupowym rywalem postawił głównie na defensywę i strach przed utratą gola był silniejszy niż chęć strzelenia gola. Nic więc dziwnego, że w pierwszej połowie widzowie nie obejrzeli żadnej bramki.

Górą bramkarz gości

Hertha, która po siedmiu latach wróciła do europejskich pucharów, rozpoczęła drugą część spotkania z animuszem. Nie potrafiła jednak przypieczętować przewagi bramką. W 52. minucie doskonałą sytuację zmarnował Vedad Ibisević. Jego strzał z ośmiu metrów sparował Iago Herrerin. Także w 75. minucie górą był bramkarz gości. Tym razem świetnie obronił strzał Salomona Kalou z pola karnego i Athletic wywiózł z Berlina jeden punkt.

Liga Europejska: Austria Wiedeń – AC Milan 1:5 (skrót)

(fot. getty Images) Dramatyczny przebieg miał mecz Vitesse Arnhem z dużo wyżej notowanym Lazio. Rzymianie stracili gola już w pierwszej połowie. Kluczowa dla jej przebiegu była 33. minuta. Reprezentant Słowenii Tim Matavz przejął dokładne dośrodkowanie w pole karne i płasko strzelił w lewy dolny róg bramki. Bramkarz gości Thomas Strakosha był bezradny. Jedyny w pierwszej części meczu celny strzał Holendrów dał im prowadzenie 1:0.

W drugiej połowie trener Lazio Simone Inzaghi wpuścił na boisko Ciro Immobile i goście ruszyli do ataku. W 52. minucie było już 1:1. Marco Parolo strzelił po ziemi z linii pola karnego i piłka tuż obok prawego słupka wpadła do bramki.

Sześć minut później gospodarze znów jednak prowadzili. Milot Rashica zacentrował w pole karne, a Brian Linssen strzałem w środek bramki wyprowadził Vitesse na ponowne prowadzenie. Niedługo trwała jednak ich radość. W 67. minucie superrezerwowy Immobile strzelił celnie z woleja w prawy dolny róg bramki Vitesse.

Kropkę nad i postawił w 76. minucie Alessandro Murgia, który atomowym strzałem zapewnił zwycięstwo rzymianom.