0
0
0

Arsenal – FC Koeln 3:1. Świetna druga połowa Kanonierów

Choć Arsenal Londyn do przerwy przegrywał przed własną publicznością z FC Koeln 0:1, to ostatecznie wygrał 3:1 w pierwszej kolejce grupy H Ligi Europejskiej.
Alexis Sanchez (fot. Getty Images)

REMIS HERTHY, DRESZCZOWIEC W ARNHEM

Warto wiedzieć

Mecz rozpoczął się z 60-minutowym opóźnieniem. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo kibiców – do Londynu przyjechało aż 20 tysięcy fanów z Kolonii, a udostępniono im niespełna trzy tysiące biletów. To spowodowało tłumy przed stadionem.

Bohater

Kiedy zespołowi nie idzie, ciężar gry musi wziąć na siebie lider. Alexis Sanchez w 67. minucie strzelił gola na 2:1 i miał udział przy ostatniej bramce dla Kanonierów.

Jak padły bramki?

0:1 (9') David Ospina interweniował poza polem karnym, ale piłka trafiła do Leonardo Bittencourta. Ten odegrał ją Jhonowi Cordobie, który przelobował bramkarza gospodarzy.
1:1 (49') Dośrodkowanie Theo Walcotta zostało przyblokowane, ale bez namysłu z powietrza kopnął Sead Kolasinać i pokonał Timo Horna.
2:1 (67') Indywidualna akcja Sancheza, który zszedł piłką z lewej strony w centralną część boiska i strzałem z kilkunastu metrów nie dał szans bramkarzowi.
3:1 (82') Kolejna akcja Sancheza lewą stroną, zagrał do Walcotta. Horn zatrzymał strzał Anglika, lecz nie mógł nic zrobić przy dobitce Hectora Bellerina.