Calhanoglu, Kolasinac, Canales... Jedenastka kolejki LE

Pierwsza kolejka Ligi Europejskiej już za nami. To dobry moment, by wyróżnić kilku zawodników, którzy w czwartkowy wieczór znacznie przyczynili się do zwycięstw.
Andre Silva (fot. Getty Images)

Bramka: Iago Herrerin (Athletic Bilbao)

Baskowie zmierzyli się na wyjeździe z Herthą Berlin i między innymi dzięki świetnej postawie Herrerina mogą zawdzięczać punkt wywieziony ze stolicy Niemiec. Hiszpan popisał się kilkoma wyśmienitymi interwencjami zwłaszcza w drugiej połowie, gdy Stara Dama przejęła inicjatywę. 29-latek przytomnie bronił zarówno na linii, jak i na przedpolu, a w samej końcówce popisał się odbiciem kilku strzałów z najbliższej odległości.

Sead Kolasinac (fot. Getty Images) Obrona: Diego Llorente (Real Sociedad), Adil Rami (Olympique Marsylia), Sead Kolasinac (Arsenal)

Real Sociedad bez najmniejszych problemów uporał się z Rosenborgiem, a aż dwa z czterech goli strzelił środkowy obrońca, Llorente. Wychowanek Realu Madryt w pierwszej połowie przytomnie dobił strzał kolegi, a po zmianie stron celnie uderzył głową.

Gola dla Marsylii strzelił Adil Rami, a było to trafienie na wagę trzech punktów. Francuz świetnie spisywał się również w defensywie i miał duży udział w tym, że zawodnicy Rudiego Garcii skończyli mecz "na zero z tyłu".

Kapitalne wejście w mecz miał Sead Kolasinac. Bośniak został wprowadzony na boisko przez Arsene'a Wengera w przerwie meczu i już w 49. minucie potężnym uderzeniem z woleja pokonał bramkarza FC Koeln. Ostatecznie Arsenal zwyciężył 3:1, a były piłkarz Schalke przez pełne 45 minut uprzykrzał życie rywalom.

Liga Europejska: lekcja Milanu, Everton bez szans

Hakan Calhanoglu (fot. Getty Images) Pomoc: Hakan Calhanoglu (AC Milan), Christian Noboa (Zenit St. Petersburg), Sergio Canales (Real Sociedad), Papu Gomez (Atalanta Bergamo)

Turecki pomocnik Rossonerich miał udział w aż trzech golach zdobytych w czwartek przez zespół Vincenzo Montelli. Jednego strzelił sam, przy pozostałych asystował.

Zenit, z Noboą w składzie, podobnie jak Milan, zdobył aż pięć bramek. Ekwadorczyk asystował przy dwóch z nich.

Świetne spotkanie rozegrał Sergio Canales, który dyrygował drugą linią Realu Sociedad i to z jego dośrodkowania padł gol na 4:0. Hiszpan brał na siebie ciężar gry i choćby dzięki jego wysokiej formie klub z Estadio Anoeta rozbił norweski Rosenborg.

Przepięknego gola dla Atalanty strzelił Papu Gomez, jego zespół zwyciężył niespodziewanie z Evertonem aż 3:0.

Aleksandr Kokorin (fot. Getty Images) Atak: Aleksandr Kokorin (Zenit St. Petersburg), Alassane Plea (Nice), Andre Silva (AC Milan)

Kokorin już po 21 minutach meczu z Vardarem Skopje miał na koncie dwa gole, czym rozwiązał worek z bramkami (skończyło się na 5:0). Bardzo podobny występ zanotował Plea, który ze skompletowaniem "dwupaka" uporał się w kilkanaście sekund szybciej.

Bramkę więcej zdobył natomiast Andre Silva, który w meczu z Austrią Wiedeń popisał się hat-trickiem.