7 Maciej Jankowski 46'
  Kiko Ramirez
  Dariusz Wdowczyk

Wisła Kraków – Piast Gliwice 2:0. Carlitos na ratunek

W ostatnim sobotnim meczu 9. kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała u siebie z Piastem Gliwice 2:0 (0:0). Bramki padły w końcówce spotkania. Bohaterem meczu został Carlitos Lopez, który strzelił oba gole. Biała Gwiazda przerwała w ten sposób serię trzech meczów z rzędu bez zwycięstwa.
Pol Llonch (L), Michal Papadopulos i Vullnet Basha (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław 2:2. Robak znów skuteczny

W pierwszej połowie na boisku działo się bardzo niewiele. Trener Piasta Dariusz Wdowczyk ustawił zespół defensywnie, przez co goście bardzo rzadko rozgrywali akcje na połowie Wisły. Z kolei krakowianie długo utrzymywali się przy piłce, wymieniali podania, lecz robili to zbyt wolno, aby zaskoczyć rywala. Większość akcji kończyła się dośrodkowaniami ze skrzydła, ale niezbyt rośli napastnicy Białej Gwiazdy nie mieli szans w powietrznych pojedynkach.

Dopiero w 44. minucie gospodarze wypracowali okazję do zdobycia bramki. Carlitos ładnie przyjął piłkę w polu karnym i strzelił z woleja pod poprzeczkę, lecz Jakub Szmatuła zdołał wybić piłkę. Goście starali się pokonać Michała Buchalika strzałami z dystansu, ale ten wyłapał piłkę kopniętą przez Stojana Vranesa, a próba Konstantina Vassiljeva była niecelna.

Tomasz Cywka (L) i Aleksandar Sedlar (fot. PAP/Jacek Bednarczyk) Po przerwie piłkarze Piasta grali już dużo odważniej i częściej przebywali pod bramką rywali. Najbliżej powodzenia był w 76. minucie Vassiljev, którego strzał z 18 metrów wybił na rzut rożny Buchalik. Grę gospodarzy rozruszał nieco wprowadzony w drugiej połowie Kamil Wojtkowski. Oddał groźny strzał, lecz tuż obok spojenia słupka z poprzeczką.

Niewiele wskazywało na to, że kibice zobaczą w tym meczu gola, gdy… Carlitos padł w palu karnym po wejściu Dario Rugasevica. Arbiter, mimo protestów gliwiczan, wskazał na 11. metr. Hiszpan mocnym strzałem pokonał Jakuba Szmatułę i Wisła objęła prowadzenia.

W ostatniej akcji meczu ten sam piłkarz dostał dobre podanie od Wojtkowskiego i strzałem w krótki róg po raz drugi umieścił piłkę w siatce. To było jego siódme trafienie w tym sezonie.

Dla Wisły to trzecie kolejne zwycięstwo z Piastem. Każde z nich zapewniała sobie golami strzelanymi w samej końcówce.