tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

F1: Sergio Perez przedłużył kontrakt z Force India

Meksykanin Sergio Perez przedłużył na sezon 2018 kontrakt z zespołem Formuły 1 Force India – ujawnił przed Grand Prix Singapuru zespół. Drugim kierowcą pozostanie Francuz Esteban Ocon.
Sergio Perez (fot. Getty Images)

Obaj kierowcy dają nam stabilność, żadne zmiany nie są potrzebne – przyznał współwłaściciel teamu hinduski miliarder Vijay Mallya.

Po 13 tegorocznych rundach mistrzostw świata Perez jest sklasyfikowany na siódmej pozycji, a Ocon na ósmej. W klasyfikacji konstruktorów Force India zajmuje czwarte miejsce.

Sergio Perez (fot. Getty Images) Sam Mallya ma jednak poważne problemy. W połowie kwietnia 2017 roku został aresztowany w Londynie przez Scotland Yard. Zatrzymano go na podstawie międzynarodowego listu gończego wydanego przez władze Indii.

Jest podejrzany o nielegalny zabór około 1,4 mld dolarów należących do linii lotniczych Kingfisher Airline, których był właścicielem. Po ogłoszeniu ich upadłości, organy podatkowe wszczęły postępowania karno-skarbowe przeciwko biznesmenowi, który – aby uniknąć ewentualnego procesu i skazania prawomocnym wyrokiem – w 2006 roku opuścił Indie i osiedlił się w Anglii.

Władze Indii już kilka razy wystawiały za nim listy gończe oraz występowały o ekstradycję, ale dotychczas nigdy do niej nie doszło.

podobne informacje

Miejsc dla Kubicy coraz mniej. Force India podało nazwisko kierowcy na przyszły sezon

GP Meksyku: Perez w okolicznościowym kasku. "Moralny obowiązek"

Plaża, rodzina i... górskie szczyty. Wakacje kierowców F1

GP Belgii: Rosberg i Verstappen wygrali treningi