0
3
3

Chelsea – Arsenal 0:0. Bezkrólewie w Londynie

Chelsea zremisowała u siebie z Arsenalem 0:0 w meczu 5. kolejki Premier League. O dziwo znacznie bliżej zwycięstwa byli Kanonierzy, którzy zdołali nawet zdobyć bramkę, lecz z pozycji spalonej.
David Luiz i Alexandre Lacazette (fot. Getty Images)

Faworytem derbowego starcia byli gospodarze, ale to Arsenal był tego dnia lepszym zespołem. Kanonierzy stworzyli sobie znacznie więcej okazji do zdobycia bramki, ale ostatecznie nie zdołali pokonać bramkarza Chelsea. Mecz obfitował jednak w wiele efektownych akcji, ale i... fauli oraz kartek. W ostatnich minutach sędzia odesłał pod prysznic Davida Luiza, który za brutalny wślizg został ukarany czerwoną kartką.

BOHATER MECZU: Shkodran Mustafi

Niemiec bezbłędnie wywiązywał się dziś ze swoich zadań w obronie. Bardzo blisko i uważnie krył Alvaro Moratę, dzięki czemu Hiszpan nie zdołał pokonać Petra Cecha. Łatał wszystkie dziury w tyłach, a w drugiej połowie niewiele brakowało, by przesądził losy meczu. Po jego golu sędzia odgwizdał jednak spalonego.

Fabiański bohaterem na Wembley. Tottenham traci punkty ze Swansea

JAK MOGŁY PAŚĆ BRAMKI?

17' Na skrzydle do akcji podłączył się Bellerin, będąc na wysokości pola karnego zagrał płasko do Lacazette'a, ale skutecznie, choć z problemami, interweniował Courtois.
22' Doskonałej okazji do zdobycia bramki nie wykorzystał Pedro. Hiszpan otrzymał precyzyjne podanie od rodaka, Cesca Fabregasa, ale nie zdołał pokonać Petra Cecha.
32' Strzałem z dystansu gospodarzy chciał zaskoczyć Granit Xhaka, lecz zabrakło precyzji.
42' Na odważną szarżę zdecydował się Aaron Ramsey, który wbiegł w pole karne, ale trafił w słupek. Dobijać próbował jeszcze Lacazette. Bezskutecznie.
47' Moment rozluźnienia po przerwie próbowali wykorzystać gospodarze. Morata zgrał do Fabregasa, ten podał do Williana, lecz nie dał się zaskoczyć Cech, który pewnie złapał piłkę.
75' Centymetrów zabrakło do tego, by Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Strzał Mustafiego głową był celny, Courtois nie zdołał interweniować, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.
79' Kapitalną akcję przeprowadził Hazard. Belg minął dwóch rywali, popędził wzdłuż pola karnego i kopnął w stronę bramki. Bezbłędny jednak Cech.