5
:
0
2:0
2'Maximilian Philipp
45'Sokratis Papastathopoulos
59'Pierre-Emerick Aubameyang
60'Pierre-Emerick Aubameyang
69'Maximilian Philipp

Borussia Dortmund – Koeln 5:0. Asysta Piszczka

Borussia Dortmund rozbiła na Signal-Iduna Park aż 5:0 (2:0) FC Koeln. Dortmundczycy byli dziś w nieziemskiej formie, a przy jednej z bramek asystował Łukasz Piszczek.
Pierre-Emerick Aubayemang i Łukasz Piszczek (fot. Getty Images)

BOHATER MECZU: Pierre-Emerick Aubameyang

Gabończyk przez pełne 90 minut uprzykrzał życie rywalom. Był niezwykle aktywny w ataku – szukał miejsca nie tylko na szpicy, ale również na obu flankach. Swoją wysoką dyspozycję potwierdził dwoma golami.

ANTYBOHATEROWIE MECZU: obrońcy Koeln

Defensywa gości była kompletnie bezradna w walce z dortmundczykami. Wyglądała na zdekoncentrowaną i zrezygnowaną już od samego początku, a z kolejnymi minutami oddawała coraz więcej miejsca do rozgrywania gospodarzom. W efekcie doprowadziła do straty aż pięciu bramek, co idealnie odwzorowuje jej postawę.

Debiut Kapustki bez fajerwerków. Klęska Freiburga

JAK PADŁY BRAMKI?

2' (1:0) Świetnie na skrzydle zachował się Jarmołenko. Minął rywala i posłał "ostre" dośrodkowanie w pole karne. Piłkę zdołał trącić głową Maximilian Philipp i pokonał bramkarza.
45+1' (2:0) W zamieszaniu w polu karnym miejsce wywalczył sobie Sokratis, który skierował piłkę do bramki.
59' (3:0) Pierre-Emerick Aubameyang pewnie wykonał rzut karny.
60' (4:0) Fatalnie zachowali się obrońcy Koeln, którzy nie pokryli ustawionego na piątym metrze Aubameyanga. Gabończyk z najbliższej odległości pokonał Horna po podaniu Piszczka.
69' (5:0) Indywidualną szarżą popisał się Mahmoud Dahoud, który skupił na sobie uwagę defensywy i podał do Philippa. Skrzydłowy BVB sprytnie podciął nad bramkarzem.

A JAK PAŚĆ MOGŁY?

17' Świetnie w pole karne dośrodkował Gonzalo Castro, Aubameyang wygrał pojedynek powietrzy, ale uderzył niecelnie.
30' Timo Horn odbił piłkę do boku, ale nieprecyzyjny przy dobitce był Philipp.
51' Z dystansu bramkarza próbował zaskoczyć Dahoud, lecz ale jego niesygnalizowany strzał okazał się być zbyt słaby.
80' Lukas Kluenter wyprzedził Zagadou i stanął przed okazją do strzelenia gola. Przegrał jednak pojedynek sam na sam z Romanem Buerkim.

Łukasz Piszczek, ocena SPORT.TVP.PL: 7/10
Borussia grała dziś niezwykle ofensywnie, dzięki czemu Polak miał duże pole manewru w ataku. Regularnie wspomagał swoich kolegów, a po jednym z jego zagrań w pole karne bramkę zdobył Aubameyang. Piszczek nie miał też problemów w obronie.