tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Futsalowy Superpuchar Polski: trofeum dla Rekordu

Mistrz kraju w futsalu Rekord Bielsko-Biała pokonał w Siemianowicach Śląskich zdobywcę Pucharu Polski Clearex Chorzów 5:0 (3:0) w meczu o Superpuchar Polski. Bielszczanie zdobyli trofeum po raz drugi w historii.
(fot. Getty Images)

Bramki: Artur Popławski (9, 18-przedłużony rzut karny), Rafał Franz (19), Michał Kubik (25), Michal Seidler (31).

W minionym sezonie oba zespoły spotkały się w finale Pucharu Polski. Bielszczanie u siebie wygrali 3:2, w rewanżu lepszy był Clearex – czwarty zespół ligi – zwyciężając 1:0. W inauguracyjnej kolejce zmierzą się ze sobą po raz kolejny.

Rok wcześniej Superpuchar trafił do zespołu mistrza kraju – Gatty Active Zduńska Wola, który w Chojnicach pokonał miejscową drużynę Red Devils 3:2 (1:0).

Rozgrywki ekstraklasy wystartują 30 września. Zasady rywalizacji się nie zmienią. Po 22 kolejkach części zasadniczej 12 drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy. Potem każdy z zespołów rozegra po pięć dodatkowych spotkań. Runda jesienna zakończy się 10 grudnia, rewanżowa ruszy 6 stycznia.

Późny start rozgrywek jest spowodowany udziałem reprezentacji Polski w barażach o prawo gry w mistrzostwach Europy 2018. Pierwszy mecz z Węgrami Polacy przegrali na wyjeździe 1:2. Rewanż zaplanowano na 26 września.