0
3
3

Real Sociedad – Real Madryt 1:3. Królewscy wyrównali rekord

Real Madryt wygrał w starciu wyjazdowym z Realem Sociedad 3:1 (2:1). Królewscy wyrównali historyczny rekord Santosu. W 73 kolejnych meczach strzelali gola.
Isco i Gareth Bale (fot. PAP)

Brazylijczycy cieszyli się niezwykłą serią w latach 1962-1963. W niedzielę Real – już po 19 minutach – powtórzył to osiągnięcie.

BOHATER MECZU: Borja Mayoral

Młodziutki napastnik sprawił wiele problemów obronie z Sociedad. Był ruchliwy i szukał miejsca na całej szerokości boiska. Już w 19. minucie zdobył bramkę i choć skończył tylko z jednym golem, to był kluczową postacią madryckiej ofensywy.

Jest diagnoza. Dembele nie zagra do końca roku

JAK PADŁY BRAMKI?

19' (0:1) Sergio Ramos zachował się w polu karnym jak rasowy napastnik. Przyjął piłkę stojąc plecami do bramki, odegrał do Mayorala, a ten bez problemu pokonał bramkarza.
28' (1:1) Odriozola dośrodkował na nogę Kevina Rodriguesa, który popisał się efektownym strzałem. Keylor Navas mógł jednak lepiej się zachować.
36' (1:2) Ten sam Rodriguez źle interweniował w polu karnym i wślizgiem strzelił gola samobójczego.
61' (1:3) Gareth Bale wybiegł do podania z głębi pola i sprytnie "przerzucił" piłkę nad bramkarzem.

A JAK PAŚĆ MOGŁY?

22' Kapitalnie zagrał Carvajal w stronę nadbiegającego Asensio, lecz Hiszpan kopnął niecelnie.
44' Bardzo groźnym strzałem z dystansu popisał się Luka Modrić, ale poradził sobie bramkarz.
52' Mayoral kombinacyjnie rozegrał piłkę z Asensio, akcja zakończyła się strzałem tego pierwszego, ale piłka trafiła w zewnętrzną siatkę.
65' The Hernandez znalazł się w doskonałej sytuacji do zdobycia bramki, ale będąc oko w oko z Geronimo Rullim stracił równowagę.
75' Zakotłowało się w polu karnym Królewskich, ale piłkę sprzed nóg rywala zabrał Sergio Ramos i zażegnał niebezpieczeństwo.