tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Fabiański w jedenastkach kolejki Premier League

Łukasz Fabiański w 5. kolejce Premier League rozegrał na Wembley doskonały mecz. Polak walnie przyczynił się do wywalczenia przez jego Swansea bezbramkowego remisu z Tottenhamem, a media zgodnie umieściły go w najlepszej jedenastce tej serii spotkań.
Łukasz Fabiański (Fot. Getty Images)

Bezkrólewie w Londynie

Reprezentant Polski w sobotę obronił osiem strzałów. Szczególnie wykazać musiał się przy strzałach Harry'ego Kane'a oraz, dwukrotnie, Son Heung-mina. Raz przy próbie tego pierwszego uratowała go poprzeczka, no ale w końcu dobry bramkarz musi mieć też szczęście.

Popisową partię Fabiańskiego doceniły goal.com, whoscored.com oraz "Daily Star" – każde z tych mediów znalazło dla niego miejsce w jedenastce kolejki. Oprócz Polaka zgodnie umieściły w nich jeszcze tylko dwóch innych piłkarzy – Andrew Surman z Bournemouth oraz Sergio Aguero z Manchesteru City.

Fabiański w meczu z Tottenhamem (Fot. Getty Images)

whoscored.com Goal.com i whoscored.com na najlepszych graczy 5. kolejki wybrały Christiana Atsu z Newcastle i Ashleya Younga z Manchesteru United. Ten drugi portal oraz "Daily Star" zgadzają się ze sobą z kolei w nominacjach Raheema Sterlinga z Manchesteru City i napastnika Czerwonych Diabłów Romelu Lukaku.

Warto podkreślić, że whoscored.com swoje typy opiera na notach wystawionych za konkretny mecz. Po zsumowaniu wszystkich otrzymanych w tym sezonie Fabiański jest również jak dotąd najlepszym bramkarzem rozgrywek.

goal.com
Dwa boiska na jednym stadionie? Takie rzeczy tylko w Londynie

podobne informacje

Nie tylko Fabiański. West Ham przyciąga gwiazdy

Mundial 2018. Oceny Polaków: Lewandowski (prawie) najgorszy

Mundial 2018. Glik o swojej zmianie. "Byłem nią zaskoczony"

Mundial 2018. Pechowe turnieje Szczęsnego. "Fabiański postąpiłby inaczej"