tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Marca": Borussia może stracić miliony przez kontuzję Dembele

W wyjazdowym meczu z Getafe poważnej kontuzji doznał Ousmane Dembele. Francuz będzie musiał pauzować kilka tygodni, co stanowi problem nie tylko dla jego aktualnego pracodawcy, ale również dla poprzedniego...
Ousmane Dembele (fot. PAP/EPA)

Borussia Dortmund sprzedała skrzydłowego za około 140 milionów euro, jednak część tych pieniędzy ukryta została pod postacią bonusów. Zdaniem hiszpańskiej "Marki", jednym z nich był wymóg rozegrania przez zawodnika co najmniej 50 spotkań w swoim debiutanckim sezonie na Camp Nou. Ten warunek miał kosztować Blaugranę 10 milionów euro...

Zerwanie ścięgna w lewym udzie sprawiło jednak, że Dembele nie pojawi się na boisku przez najbliższe trzy miesiące. Automatycznie więc dortmundczycy mogliby zapomnieć o tym, że piłkarz zdoła spełnić wymogi dotyczące tego sezonu.

Głos w tej sprawie zabrali przedstawiciele BVB. Zdementowali słowa "Marki" twierdząc, że uruchomienie bonusu nie ma limitu czasowego. Do jego realizacji dojdzie bowiem wówczas, gdy Dembele przekroczy liczbę 50 meczów rozegranych w barwach Barcelony. Niezależnie od tego, czy będzie to miało miejsce w tym sezonie, czy w następnym.

W Hiszpanii rozgorzała ogromna dyskusja na temat urazu piłkarza. Komentatorzy są zdania, że skrzydłowemu zaszkodziła przerwa w treningach, którą chciał zamanifestować chęć opuszczenia klubu z Zagłębia Ruhry. Opiekun Barcelony, Ernesto Valverde, stwierdził natomiast, że Francuz w przeszłości musiał zlekceważyć pierwsze objawy urazu.

Borussia Dortmund szkoliła dzieci w Kamionkach
Barca TV: TOP10 goli Barcelony w sezonie 2008/2009

podobne informacje

Nikt wybitny nie chce grać w Niemczech. Bundesliga w opałach

Oficjalnie: Ousmane Dembele piłkarzem Barcelony

Ultimatum dla Barcelony. Negocjacje ws. Dembele potrwają do niedzieli

Dembele się odnalazł. Zorc: wiemy, gdzie jest...