19.09.2017, 07:50
Toray Pan Pacific Open 2017
4. runda

WTA: Linette w drugiej rundzie turnieju w Tokio

Magda Linette awansowała do 2. rundy turnieju WTA Pan Pacific Open w Tokio (pula nagród 1 mln dol.). We wtorek Polka wygrała z Australijką Darią Gawriłową 2:6, 6:0, 7:6. Teraz zmierzy się z rozstawioną z "dwójką" Czeszką Karoliną Pliskovą. Transmisja w środę w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej ok. godz. 7.30.
Magda Linette (fot. Getty Images)

Radwańska przegrała ze zdrowiem. Nie zagra w Tokio

Daria Gavrilova (fot. Getty Images) Obie zawodniczki nie spotkały się jeszcze ze sobą w dotychczasowych występach. Pierwszy set wygrała łatwo Australijka 6:2. Zaserwowała w nim cztery asy, a poznanianka popełniła trzy podwójne błedy. Prawie 80 proc. punktów Gawriłowa zdobyła po pierwszym serwisie i to przesądziło o jej zwycięstwie w secie.

W drugiej partii Linette ostro wzięła się do odrabiania strat. Efekt? Zmiotła z kortu rywalkę nie pozwalając jej na wygranie ani jednego gema. Polka zdecydowanie poprawiła pierwszy serwis, lepiej returnowała i nie dała szans przeciwniczce.

W trzecim secie Polka przegrywała już 1:4, przy stanie 4:5 obroniła nawet meczbola i o losach spotkania przesądził tie-break. W nim Linette okazała się lepsza (7:3) i to ona zagra o ćwierćfinał z rozstawioną z numerem 2 Czeszką Karoliną Pliskovą.

Z powodu grypy przed rozpoczęciem turnieju z gry w Tokio zrezygnowała Agnieszka Radwańska.

Czy Magda Linette awansuje do ćwierćfinału turnieju w Tokio?