tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Puchar Davisa: Finał Francja – Belgia na stadionie w Lille

Finał Grupy Światowej Pucharu Davisa z udziałem Francji i Belgii odbędzie się w dniach 24-26 listopada na stadionie w Lille – poinformowali organizatorzy. Podczas meczu dach obiektu wybudowanego na Euro 2016 będzie zamknięty.
Stadion w Lille w trakcie finału Pucharu Davisa w 2014 roku

Koniec z sędziami liniowymi? W Mediolanie zastąpi ich technologia

Stadion, na którym na co dzień grają piłkarze Lille, może pomieścić ponad 50 tys. kibiców. Kort nie będzie jednak umieszczony centralnie, co ograniczy liczbę publiczności do 27,5 tys.

W 2014 roku na stadionie w Lille odbył się także poprzedni finał Pucharu Davisa z udziałem Trójkolorowych, który gospodarze przegrali ze Szwajcarami 1:3. Mecz Jo-Wilfrieda Tsongi i Stana Wawrinki zgromadził wówczas rekordową widownię w historii tenisa – 27 432 tys.

Nadal i Federer w jednej drużynie. "To będzie dziwne uczucie"

Ostatnie wspomnienia Francuzów związane z tym obiektem są jednak jak najbardziej pozytywne. W półfinale to właśnie na Stade Pierre-Mauroy ograli 3:1 Serbów. Francja dziewięciokrotnie zdobywała Puchar Davisa, po raz ostatni w 2001 roku. Belgia dwukrotnie grała w finale (1904, 2015), ale bez powodzenia. W półfinałach obecnych rozgrywek Francuzi pokonali Serbów 3:1, a Belgowie wyeliminowali Australijczyków 3:2.