tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Link do historii Przemysława Babiarza

Gospodarzem programu jest Przemysław Babiarz, który zajmuje się zupełnie nieznanymi albo mniej znanymi faktami z historii różnych dyscyplin. Jest zakochany w królowej sportu, ale w programie nie zabraknie też wątków z aren piłkarskich, pływackich czy bokserskich.

najnowsze odcinki

Link do historii (odc. 5): Meksyk – stały bywalec mistrzostw świata

12.11.2017 12:49 Link do historii Przemysława Babiarza
W kolejnym odcinku programu dziennikarz TVP – Przemysław Babiarz – przybliża historię fenomenu reprezentacji Meksyku, z którą polscy piłkarze rozegrają najbliższy mecz. Transmisja w poniedziałek (studio – 18:45, mecz – 20:45) w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Link do historii (odc. 4): tajemnica koszulek reprezentacji Urugwaju

10.11.2017 09:23 Link do historii Przemysława Babiarza
Reprezentacje, które zwyciężały w finałach mistrzostw świata, mają prawo umieścić gwiazdkę na koszulce. Każdy tytuł oznacza jedną gwiazdkę, która jest traktowana jako najwyższe odznaczenie. Reprezentacja Urugwaju dwa razy triumfowała na mundialu, ale na koszulkach ma cztery gwiazdki. Dlaczego? Z odpowiedzią śpieszy Przemysław Babiarz.

Link do historii (odc. 1): talizman drużyny Górskiego

17.09.2017 17:15 Link do historii Przemysława Babiarza
W tym roku obchodzimy 45. rocznicę złotego medalu olimpijskiego drużyny Kazimierza Górskiego w Monachium. Przed decydującymi meczami z ZSRR i Węgrami piłkarze otrzymali niespodziewaną "pomoc" od innego uczestnika igrzysk, Józefa Zapędzkiego, który kilka dni wcześniej zdobył złoto w strzelaniu z pistoletu szybkostrzelnego.