4
19.09.2017, 17:45
Puchar Polski, 2017/2018, 1/8 finału

PP: Bytovia w ćwierćfinale! Emocje w rzutach karnych

Drutex-Bytovia Bytów pierwszym ćwierćfinalistą Pucharu Polski! Sensacyjny pierwszoligowiec po serii rzutów karnych wyeliminował Pogoń Szczecin.
Łukasz Zwoliński (L), Michał Stasiak (fot. PAP/Jan Dzban)

Mioduski: nie ma w Polsce pieniędzy, które dadzą Ligę Mistrzów

W poprzedniej rundzie oba zespoły pokonały faworyzowanych rywali. Bytovia wyeliminowała (1:0) Lechię Gdańsk, a Pogoń wysoko zwyciężyła finalistę ostatnich trzech edycji Pucharu Polski – Lecha Poznań (3:0).

Z przebiegu gry goście ze Szczecina byli drużyną lepszą. Mieli jednak problem z wykończeniem akcji – dobre okazje marnowali m.in. Łukasz Zwoliński, Dariusz Formella i Kamil Drygas. Zespół gospodarzy imponował zaangażowaniem i kilkukrotnie był bliski zdobycia bramki jeszcze w podstawowym czasie gry. Do wyłonienia pierwszego ćwierćfinalisty rozgrywek potrzebna była dogrywka.

Obraz gry nie uległ odmianie. Zarówno Bytovia, jak i Pogoń nie były w stanie przechylić szali na swoją korzyść. Najciekawszym wydarzeniem dogrywki była... czerwona kartka dla Davida Niepsuja. Zawodnik Pogoni został wyrzucony z boiska po drugiej żółtej kartce, którą dostał po tym, jak kopnął piłkę w sędziego liniowego. W doliczonym czasie czerwoną kartkę obejrzał także Spas Delev.

Rzuty karne źle zaczęły się dla gospodarzy. Obok bramki strzelił Maksymilian Hebel. Na wysokości zadania stanął jednak bramkarz Bytovii – Andrzej Witan, który obronił uderzenia Dawida Korta i Laszy Dwalego.

Kolejnym rywalem pierwszoligowca będzie zwycięzca czwartkowego meczu Ruch Zdzieszowice – Legia Warszawa.