Konflikt w PSG. Media: Neymar chce się pozbyć Cavaniego

Nie widać końca konfliktu między Neymarem a Edinsonem Cavanim po niedzielnym meczu Paris-Saint Germain z Lyonem. W trakcie spotkania piłkarze sprzeczali się o to, kto ma wykonywać stałe fragmenty gry. Teraz Brazylijczyk chce, by klub sprzedał Cavaniego.
Neymar (fot. PAP/EPA)

Konflikt Neymara z Cavanim? Piłkarze rozdzieleni w szatni

Według hiszpańskiego dziennika "Sport", najdroższy piłkarz świata zażądał od władz PSG jak najszybszej sprzedaży Edinsona Cavaniego. Neymar chce podobno, aby napastnik opuścił klub w styczniu lub najpóźniej w przerwie letniej.

Powodem ostrej wymiany zdań między piłkarzami był rzut karny, który arbiter podyktował w drugiej połowie meczu z Lyonem. Neymar chciał go wykonać, ale nie pozwolił na to Cavani, który wziął piłkę i sam spróbował strzelić gola. To się nie udało po dobrej interwencji Anthony'ego Lopesa. Paryżanie wygrali mecz 2:0, ale w szatni doszło do ostrej dyskusji i prawie rękoczynów rozsierdzonych piłkarzy.

Cavani wystąpił w sześciu spotkaniach obecnego sezonu i zdobył siedem bramek. W ubiegłym sezonie z 35 golami został królem strzelców Ligue 1. Neymar przyszedł do zespołu wicemistrza Francji w minionym okienku transferowym za 222 miliony euro, dzięki czemu stał się najdroższym piłkarzem na świecie. W obecnym sezonie strzelił pięć goli i zapisał tyle samo asyst w sześciu spotkaniach.