tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Tokio: Linette – Pliskova w środę w TVP Sport i SPORT.TVP.PL [TRANSMISJA]

Magda Linette pokonała po dramatycznym spotkaniu Darię Gavrilovą, ale w 2. rundzie turnieju Toray Pan Pacific Open w Tokio czeka ją jeszcze trudniejsze zadanie. Polka zagra o ćwierćfinał z niedawną liderką rankingu WTA, Czeszką Karoliną Pliskovą. Transmisja zacznie się w środę około 8:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Magda Linette (fot. Getty Images)

KONIEC Z SĘDZIAMI LINIOWYMI? W MEDIOLANIE ZASTĄPI ICH TECHNOLOGIA

To będzie siódme spotkanie pań – Linette udało się wygrać tylko raz, ale w ostatnim spotkaniu w Nowym Jorku podczas US Open lepsza była Czeszka. Wygrała pewnie 6:2, 6:1.

David Kotyza (fot. Getty Images) Po ćwierćfinałowej porażce w US Open z Coco Vandeweghe i przeanalizowaniu ostatnich występów Pliskova postanowiła rozstać się z trenerem Davidem Kotyzą. Współpraca trwała dziesięć miesięcy.

Nasze poglądy i punkt widzenia różniły się. Nie doszliśmy do porozumienia w sprawie dalszego rozwoju mojego tenisa – oświadczyła. Przyznała jednak, że sytuacja nie będzie miała większego znaczenia w kontekście najbliższych spotkań. – Oczywiście, że potrzebuję trenera, ale nie to jest teraz najważniejsze. Jestem w stanie zagrać dobry turniej bez szkoleniowca u boku. Podjęłam słuszną decyzję, nie żałuję jej. Potrzebowałam zmiany, innego spojrzenia na to, co prezentuję na korcie – zdradziła.

Pliskova, która przez osiem tygodni zajmowała pierwsze miejsce w rankingu WTA, nie ukrywa, że celem numer jeden jest zakwalifikowanie się do turnieju WTA Finals w Singapurze.

Karolina Pliskova (fot. Getty Images) Jestem już trochę zmęczona tym sezonem, ale to nic nowego. Mnóstwo meczów, ciągłe podróżowanie – każda z nas czuje to samo. Nie zmienia to faktu, że zrobię wszystko, by wystąpić w Singapurze. Każdy turniej będzie teraz ważny, każde wygrane spotkanie przybliży mnie do występu w WTA Finals. Chcę po prostu zaprezentować dobry tenis i jeśli mi się to uda, to jest szansa na powrót na miejsce liderki rankingu.

Czeszka będzie oczywiście faworytką w meczu z Linette, ale Polka po zwycięstwie z Gavrilovą nie ma nic do stracenia. Nasza reprezentantka w starciu z Australijką przegrywała w trzecim secie już 1:4, przy stanie 4:5 obroniła meczbola, a w tie-breaku decydującej partii zachowała więcej zimnej krwi. Tak wysoko sklasyfikowanej tenisistki (21. miejsce Gavrilovej w rankingu WTA) jeszcze nie pokonała. Czas zatem na pierwszy triumf z zawodniczką z TOP10!

W środę zmagania na korcie centralnym zapoczątkują deblistki, około 5:30 rano na kort wkroczą Qiang Wang oraz Anastazja Pawluczenkowa i dopiero po nich, około 7:30, mecz rozegrają Linette z Pliskovą.

Kto wygra mecz?
Kto wygra mecz?
  • 56.1%Magda Linette
  • 43.9%Karolina Pliskova
Linette – Garcia: dwie świetne piłki i gem dla Polki

podobne informacje

US Open. Radwańska bez rozstawienia w Wielkim Szlemie

Rankingi WTA: minimalny spadek Radwańskiej. Bez zmian w czołówce

Porażka Magdy Linette w New Haven. "Nie funkcjonował serwis"

Ranking WTA: Radwańska spada, Linette awansuje