tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ: Bodnar nie zmieni roweru podczas "czasówki"

Maciej Bodnar nie będzie zmieniać roweru podczas środowej jazdy indywidualnej na czas w kolarskich mistrzostwach świata w Bergen. Taki wariant – ze względu na specyfikę trasy – rozważają niektórzy faworyci tej konkurencji, m.in. Holender Tom Dumoulin. Transmisja zmagań od 13:00 w TVP Sport HD, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Maciej Bodnar (fot. Getty)

SPRAWDŹ PLAN TRANSMISJI KOLARSKICH MŚ!

Zawodnicy muszą pokonać 31 km, ale ostatni 3,5-kilometrowy odcinek to stroma wspinaczka na górę Floeyen. U stóp podjazdu wyznaczono strefę zmian.

"Czasówka" jakiej jeszcze nie było! Bodnar powalczy o medal Bodnar jest zaliczany do szerokiego grona faworytów. Przed rokiem w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zajął szóste miejsce, w mistrzostwach świata w Katarze był czwarty, a w tegorocznym Tour de France odniósł życiowy sukces, wygrywając etap jazdy na czas w Marsylii.

Medal z MŚ byłby kolejnym spełnionym marzeniem kolarza z dolnośląskiej Chrząstawy. Bodnar jest w dobrej dyspozycji, choć – zdaniem jego trenera Patxiego Vili – nie w szczytowej.

Drugim reprezentantem Polski będzie Mateusz Taciak, który zastąpił chorego kolegę z ekipy CCC Sprandi Polkowice Marcina Białobłockiego.

Uwagę wszystkich przyciąga Chris Froome. Kolarz ekipy Sky, który dziesięć dni temu skompletował dublet Tour de France-Vuelta a Espana. Z Bergen chce wrócić ze złotem.

Zdaniem ekspertów najgroźniejszym rywalem Brytyjczyka będzie Dumoulin, który w niedzielę odniósł już nad nim pierwsze zwycięstwo, prowadząc do sukcesu niemiecką grupę Sunweb w jeździe drużynowej na czas. Zawodnicy Sky, z Michałem Kwiatkowskim w składzie, musieli zadowolić się tylko brązem.

podobne informacje

BinckBank: spadek Bodnara w "generalce". Zwycięstwo Mateja Mohorica

BinckBank Tour: Bodnar awansuje w klasyfikacji

Binck Bank Tour: Kueng wygrał czasówkę, Bodnar dziewiąty

TdF: etap dla uciekinierów. W końcu dobra jazda Polaka!