tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Lewandowski o transferze: futbol jest dynamiczny...

Robert Lewandowski udzielił kolejnego wywiadu. W rozmowie z "11 Freunde" odniósł się do transferowych plotek oraz burzy, którą wywołał ostatnio w "Der Spiegel". – Przyzwyczaiłem się, że moje nazwisko przewija się w kontekście wielu klubów – przyznał Polak.
Robert Lewandowski (fot. Getty)

"LEWY" ZAPYTANY O REAL. WYMOWNA ODPOWIEDŹ...

Sami wiecie jak dynamiczny jest futbol... Są piłkarze, którzy na takie pytanie odpowiadają: "chcę zakończyć karierę w tym klubie". A potem przychodzą działacze i mówią: "dziękujemy, ale nie jesteś już potrzebny". Dla mnie liczy się jedno: mam kontrakt do 2021 roku i czuję się w Monachium komfortowo – powiedział Lewandowski.

Robert Lewandowski (w środku) (fot. Getty) W rozmowie nie zabrakło nawiązań do poprzedniego wywiadu. Spotkanie z dziennikarzami "Der Spiegel" wstrząsnęło niemiecką opinią publiczną. W autoryzowanej rozmowie Polak w mocnych słowach skrytykował transferowe działania działaczy podczas letniego okna.

Bayern powinien przeznaczyć więcej pieniędzy na piłkarzy światowej klasy. Inaczej nie będzie odgrywać istotnej roli wśród wielkich w Europie – powiedział wówczas. Tym razem od tych słów się odciął...

To, co dzieje się z innymi zawodnikami, nie jest w sferze moich zainteresowań. Oczywiście jest zdziwiony tym, jak rosną transferowe sumy, ale dla mnie ważna jest moja kariera. Nie interesuje mnie, kto ma ile pieniędzy i na co je wydaje – dodał "Lewy". Co z ewentualnym transferem?

Od 10 lat moje nazwisko cały czas pojawia się w kontekście innych klubów. Nic nie mogę z tym zrobić, dlatego po prostu się z tym pogodziłem. Fakty są takie, że mam kontrakt do 2021 roku i to zamyka temat – dodał.

podobne informacje

Mundial 2018. Jedenastka rozczarowań "FourFourTwo". Dwóch Polaków

Zmiany w Bayernie Monachium. Pozycja Roberta Lewandowskiego zagrożona?

Bundesliga: nowy trener Bayernu liczy na Roberta Lewandowskiego

Mundial 2018. Kolejne "wyróżnienia" dla Polaków. Trzech biało-czerwonych w "11" rozczarowań