tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Maciej Bartoszek nowym trenerem Bruk-Betu Termaliki

Maciej Bartoszek został nowym trenerem piłkarzy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Zastąpił na tym stanowisku Mariusza Rumaka, który został zwolniony w poniedziałek.
Maciej Bartoszek (fot. PAP)

Maciej Skorża: to się nie powinno zdarzyć

40-latek już w czerwcu prowadził rozmowy z klubem z Niecieczy, ale nie osiągnięto wówczas porozumienia i ostatecznie zespół przejął Rumak. Pod jego kierunkiem Bruk-Bet spisywał się jednak słabo. W dziewięciu meczach wywalczył tylko pięć punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Ostatnio małopolski zespół przegrał cztery kolejne spotkania, w tym prestiżowe derby z Sandecją Nowy Sącz. To przesądziło o dymisji Rumaka.

Maciej Bartoszek (fot. PAP) Bartoszek podpisał umowę ważną do końca obecnego sezonu. Nowy szkoleniowiec Bruk-Betu pracę trenerską zaczynał w Zdroju Ciechocinek. Potem prowadził Kanię Gostyń i Unię Janikowo. W 2010 roku po raz pierwszy przejął zespół z ekstraklasy – GKS Bełchatów. Później jeszcze pracował w Pelikanie Łowicz, Legionovii Legionowo i Zawiszy Bydgoszcz.

11 kwietnia 2016 roku został trenerem pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice, a 10 listopada ubiegłego roku skorzystał z oferty ekstraklasowej Korony Kielce, którą doprowadził do piątego miejsca na koniec sezonu. Mimo to nowi właściciele kieleckiego klubu rozwiązali z nim kontrakt.

W Bruk-Becie Bartoszkowi pomagać będą Piotr Tworek jako drugi trener i Kamil Kuzera pełniący funkcję asystenta. Debiut na ławce trenerskiej Bruk-Betu Bartoszek zaliczy w sobotę w spotkaniu z Lechią Gdańsk, które zostanie rozegrane w Niecieczy.

podobne informacje

Piękne gole uratowały Piasta. Spadek Bruk-Betu

Znamy pierwszego spadkowicza. Piast na "musiku"

Bohater Gutkovskis. Bruk-Bet wygrał w Gdańsku

Kuriozalne oświadczenie Termaliki. "Piłkarski Poker"