tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Sebastien Loeb testuje w Hiszpanii dla Citroena

Dziewięciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb, który oficjalnie zakończył sportową karierę w 2013 roku, rozpoczął testy Citroena C3 WRC. Zespół przygotowuje się do startu w 11. rundzie MŚ – Rajdzie Hiszpanii-Costa Daurada.
Sebastien Loeb (fot. Getty)

ME: Kajetanowicz drugi, wygrana Bouffiera we Włoszech

Francuz wraz ze swoim pilotem Danielem Eleną z którym od 2004 do 2012 roku zdobywał tytuły mistrzowskie, jeżdżą na szutrowych odcinku specjalnym w prowincji Girona, na Costa Brava w Katalonii.

Testy Loeba nie są zaskoczeniem, kilka dni temu szef ekipy Citroena Yves Matton ujawnił, że prowadzi rozmowy z trójką czołowych kierowców świata. Ich celem jest stworzenie w sezonie 2018 superteamu, który zwycięży w rajdowych mistrzostwach świata WRC.

Sebastien Loeb (fot. Getty) Matton przyznał, że rozmawia właśnie z Loebem, aktualnym championem Sebastienem Ogierem i Brytyjczykiem Krisem Meeke. Loeb nie jest na emeryturze i nadal jeździ, w 2017 roku wystartował w Rajdzie Dakar, gdzie wywalczył drugie miejsce.

Ogier ma roczny kontrakt z M-Sportem, jeździ Fordem Fiestą WRC i po dziesięciu rundach mistrzostw świata prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu. Francuz nie kryje, że szuka zespołu, który da mu w sezonie 2018 do dyspozycji najlepszy samochód. Z jakim teamem się zwiąże ma się okazać najpóźniej do końca września.

Jedynym kierowcą aktualnie związanym kontraktem z Citroenem jest Meeke, obecnie 12. w mistrzostwach.

Zespół Citroena w rywalizacji konstruktorów triumfował ostatnio pięć razy z rzędu w latach 2008-2012. Później nadeszła era Volkswagena (2013-2016), ale niemiecki team po sezonie 2016 niespodziewanie wycofał się z rywalizacji.

podobne informacje

Dakar: Peterhansel odjechał stawce. Loeb poza rajdem

Dakar: koniec rajdu dla Sebastiena Loeba

WRC: po szutrach Polski i Finlandii powrót na asfalt

Rajdowe MŚ: wróci wyścig w Nowej Zelandii