tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ: start juniorek i młodzieżowców. Szansa Banaszka

W piątek o medale mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego walczyć będą młodzieżowcy, a wśród nich pięciu Polaków, z Alanem Banaszkiem i Szymonem Sajnokiem na czele. Po nich na trasę ruszą juniorki. Transmisje w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Alan Banaszek (L) (fot. PAP)

PROFIL TRASY

Młodzieżowcy przejadą dziesięć razy pętlę liczącą 19,1 kilometra, co daje w sumie 191 kilometrów. Trasa jest stosunkowo łatwa, bo podczas każdego z okrążeń zawodnicy do pokonania będą mieli tylko jeden wymagający, półtorakilometrowy, podjazd pod Łososiowe Wzgórze. Co istotne, to wzniesienie usytuowane jest około dziesięciu kilometrów przed końcem pętli, co w końcówce powinno sprzyjać sprinterom.

Juniorki będą rywalizować na tej samej pętli, ale przejadą ją cztery razy – w sumie 76,4 kilometra.

fot. bergen2017.no

POLACY

Do rywalizacji młodzieżowców przystąpi pięciu biało-czerwonych: Kamil Małecki, Piotr Brożyna, Michał Paluta, Szymon Sajnok i Alan Banaszek. Szczególnie liczymy na dwóch ostatnich, którzy uchodzą za spore talenty. Sajnok ma na koncie zwycięstwa w torowym Pucharze Świata, a Banaszek w 2015 roku został mistrzem Europy juniorów.

Jedziemy walczyć i myślę, że stać nas na medal. Czy ja, czy inny kolega, ale będziemy walczyli. Jeśli nie będzie deszczu, to będzie sprint. Ale ja dobrze czuję się w deszczu, właśnie takie warunki mi odpowiadają – powiedział Banaszek.

W wyścigu juniorek Polskę reprezentować będą Joanna Golec, Karolina Kumięga, Oliwia Majewska i niezwykle utalentowana Marta Jaskulska. Zawodniczka BCM Nowatex Ziemia Darłowska porównywana jest z Katarzyną Niewiadomą.

FAWORYCI

Polacy nie należą do "murowanych" faworytów, ale przy odrobinie szczęścia mogą włączyć się do walki o wysokie miejsca. Szczególnie dotyczy to Banaszka, jeśli w wyścigu młodzieżowców dojdzie do finiszu z peletonu.

Mężczyźni U23:
1. Kristoffer Halvorsen
2. Ivan Garcia Cortina
3. Fabio Jakobsen

Juniorki
1. Sylvie Swinkels
2. Letizia Paternoster
3. Emma Jorgensen

PLAN TRANSMISJI:
13:10 – wyścig mężczyzn U-23
17:40 – wyścig juniorek

podobne informacje

Dookoła Norwegii: Alan Banaszek drugi na etapie

Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour: wygrane Sajnoka i Banaszka

Kolarskie MŚ na torze: pierwsze szanse medalowe [transmisja]

PŚ w kolarstwie torowym: świetny wynik drużyny mężczyzn na 4 km