tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Vettel załamany startem. "Przepraszam chłopaki, przykro mi" [wideo]

Sebastian Vettel już na pierwszym okrążeniu zakończył swój start w niedzielnym Grand Prix Singapuru. W opublikowanym przez Formułę 1 filmie z jego kokpitu słychać, jak załamany przeprasza swój team.
Sebastian Vettel po GP Singapuru (Fot. PAP/EPA)

Szef Ferrari: weekend w Singapurze był rozczarowujący

Vettel przed Grand Prix Singapuru tracił do prowadzącego w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Lewisa Hamiltona tylko trzy punkty. Zmotywowany był więc bardzo, ponieważ w niedzielę mógł przeskoczyć Brytyjczyka.

Kierowca Ferrari był najszybszy w kwalifikacjach i ruszał z pierwszej linii. Wyścig zaczął jednak zdecydowanie zbyt agresywnie jak na warunki pogodowe. Tor był bardzo mokry i tuż po starcie bolid Vettela wpadł w poślizg i uderzył w bandę.

Z samochodu odpadł właściwie cały przód i team polecił mu się zatrzymać. "Przepraszam chłopaki, P-O (akronim angielskiego "piss off" znaczącego "wkurzony"). Przepraszam. Naprawdę mi przykro" – słyszymy jego głos.

Niemiec ze względu na uszkodzenia musiał się wycofać z wyścigu. Wygrał Hamilton i dzięki temu powiększył swoją przewagę do 28 punktów. Do końca tegorocznych mistrzostw świata pozostało sześć startów.

podobne informacje

F1 – GP Węgier: Hamilton wygrywa i powiększa przewagę

F1: Vettel najszybszy w kwalifikacjach. Problemy Hamiltona

Formuła 1. Szalone GP Wielkiej Brytanii. Zwycięzca powiększa przewagę

Formuła 1: Hamilton i Vettel najszybsi na treningach na Silverstone