tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Vettel załamany startem. "Przepraszam chłopaki, przykro mi" [wideo]

Sebastian Vettel już na pierwszym okrążeniu zakończył swój start w niedzielnym Grand Prix Singapuru. W opublikowanym przez Formułę 1 filmie z jego kokpitu słychać, jak załamany przeprasza swój team.
Sebastian Vettel po GP Singapuru (Fot. PAP/EPA)

Szef Ferrari: weekend w Singapurze był rozczarowujący

Vettel przed Grand Prix Singapuru tracił do prowadzącego w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Lewisa Hamiltona tylko trzy punkty. Zmotywowany był więc bardzo, ponieważ w niedzielę mógł przeskoczyć Brytyjczyka.

Kierowca Ferrari był najszybszy w kwalifikacjach i ruszał z pierwszej linii. Wyścig zaczął jednak zdecydowanie zbyt agresywnie jak na warunki pogodowe. Tor był bardzo mokry i tuż po starcie bolid Vettela wpadł w poślizg i uderzył w bandę.

Z samochodu odpadł właściwie cały przód i team polecił mu się zatrzymać. "Przepraszam chłopaki, P-O (akronim angielskiego "piss off" znaczącego "wkurzony"). Przepraszam. Naprawdę mi przykro" – słyszymy jego głos.

Niemiec ze względu na uszkodzenia musiał się wycofać z wyścigu. Wygrał Hamilton i dzięki temu powiększył swoją przewagę do 28 punktów. Do końca tegorocznych mistrzostw świata pozostało sześć startów.

podobne informacje

Ricciardo "należy" do Ferrari? Nietypowa umowa na stole

Max rozrabiaka. "Zmarnował szansę na podium"

GP Chin: Ricciardo pogodził faworytów. Kraksa Vettela

GP Chin: Ferrari najlepsze w kwalifikacjach. Pole position dla Vettela