1
3
3

Juventus – Fiorentina 1:0. Wymęczona wygrana Juve, bezrobotny Szczęsny

Juventus po bardzo słabym meczu pokonał u siebie 1:0 Fiorentinę w 5. kolejce Serie A. Całe spotkanie w bramce rozegrał Wojciech Szczęsny, ale goście ani razu nie dali mu okazji do wykazania się.
Wojciech Szczęsny (fot. Getty Images)

BOHATER
Juan Cuadrado przyspieszał niemal wszystkie akcje gospodarzy. Asystował przy golu Mario Mandzukicia, po jego podaniu Chorwat powinien był też trafić po raz drugi. W 82. minucie Kolumbijczyka pożegnała owacja na stojąco.

JAK PADŁA BRAMKA?
52' To był pierwszy celny strzał w tym spotkaniu. Z prawej strony dośrodkował Cuadrado, a Mandzukić "szczupakiem" nie dał szans Marco Sportiello.

KLUCZOWE AKCJE
9 ' Paulo Dybala przymierzył z rzutu wolnego z osiemnastego metra. Część kibiców Juventusu ucieszyła się nawet z gola, ale piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki Sportiello.
30' Spod linii końcowej dośrodkował Mandzukić, Sportiello piłka wypadła z rąk. Żaden z partnerów Chorwata nie zdołał jednak do niej dopaść.
62' Cyril Thereau zdecydował się na strzał z dystansu. Mocno kopnięta piłka minęła o kilkadziesiąt centymetrów bramkę Szczęsnego.
66' Blaise Matuidi uciekł lewą stroną Milanowi Badeljowi, a ten podciął go na skraju pola. W pierwszej chwili arbiter podyktował "jedenastkę", ale po wideoweryfikacji zmienił decyzję. Rzut wolny i druga żółta kartka dla Chorwata.
68' Kolejne dośrodkowanie z prawej strony Cuadrado, Mandzukić strzelił z czwartego metra, ale lot piłki, tuż przed linią bramkową, zmienił wślizgiem jeden z rywali.

76' Znów wrzutka z prawej strony, znów przy dalszym słupku odnalazł się Mandzukić, który strzelił głową. Prosto w Sportiello, który złapał piłkę.

JAK GRAŁ SZCZĘSNY?
Przez pierwsze 45 minut potrzebny był dwa razy – złapał piłkę po dośrodkowaniu, którą złapać musiał, oraz interweniował przed polem karnym. Po zmianie stron... nie dotknął piłki ani razu. Gdyby zamiast Gianluigiego Buffona stanął między słupkami któryś z graczy z pola, poradziłby sobie w środę prawdopodobnie równie dobrze. Co oczywiście nie jest winą Polaka, tylko gości.
Ocena SPORT.TVP.PL – 6

***

Na innych boiskach

SSC Napoli wygrało na wyjeździe z Lazio Rzym 4:1 (0:1). Polacy zaczęli mecz na ławce rezerwowych – Piotr Zieliński wszedł na boisko w 73. minucie, a Arkadiusz Milik w 81. minucie. Na bramkę Stefana de Vrija w pierwszej połowie, w drugiej części odpowiedzieli Kalidou Koulibaly, Jose Callejon, Dries Mertens i Jorginho z rzutu karnego.

W pierwszym składzie Sampdorii zagrali Bartosz Bereszyński i Karol Linetty, który został zmieniony dopiero w doliczonym czasie. Zespół z Genui zremisował na wyjeździe z Hellasem Werona (0:0).

Cały mecz w barwach SPAL rozegrał Bartosza Salamon. Jego zespół przegrał na wyjeździe z Milanem 0:2 (0:1).

Bolonia – Inter 1:1. Przerwana seria gości