1
:
0
0:0
93'Elhadji Pape Djibril Diaw
20.09.2017, 20:45
Puchar Polski, 2017/2018, 1/8 finału

PP: 90 minut gry w przewadze na nic. Wisła wyeliminowana

Korona Kielce, pomimo gry w osłabieniu przez niemal półtorej godziny, pokonała po dogrywce w 1/8 finału Pucharu Polski 1:0 Wisłę Kraków. O półfinał powalczy z Cracovią albo Zagłębiem Lubin.
Jacek Kiełb, Vullnet Basha i Fabian Burdenski (Fot. PAP/Piotr Polak)

Gospodarze od 33. minuty musieli sobie radzić w dziesięciu. Jakub Żubrowski faulem przerwał kontrę Kamila Wojtkowskiego i zobaczył drugą żółtą kartkę.

Grająca w przewadze Wisła stworzyła sobie kilka sytuacji, ale była nieskuteczna. Po strzale zza pola karnego Wotkowskiego piłka nieznacznie minęła okienko. Chwilę później młody pomocnik podał do Rafała Boguskiego, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z Maciejem Gostomskim.

Korona do głosu doszła na samym początku dogrywki. Goran Cvijanović dośrodkował z rzutu wolnego, piłkę głową zgrał Bartosz Rymaniak i z dwóch metrów do bramki trafił Pape Diaw.

Wisła była bliska wyrównania w końcówce drugiej części dogrywki. Ze stałego fragmentu gry uderzył Wojtkowski, piłka odbiła się od muru i spadała tuż pod poprzeczkę. Gostomski z największym trudem zdołał ją jednak sparować na rzut rożny.