Bereszyński i Krychowiak najlepsi wśród Polaków

W środę w zagranicznych ligach i pucharach zaprezentowało się kilku polskich zawodników. Najlepiej zaprezentowali się Bartosz Bereszyński z Sampdorii Genua i Grzegorz Krychowiak z West Bromwich Albion.
Bartosz Bereszyński i Grzegorz Krychowiak (fot. Getty Images)

BORUSSIA ZDOBYŁA HAMBURG. PISZCZEK TRZYMAŁ POZIOM

Krychowiak w WBA odbudowuje formę po bardzo słabym sezonie w Paris Saint-Germain. Rozegrał kolejny mecz, za który zebrał dobre recenzje. Jego zespół przegrał wprawdzie z Manchesterem City 1:2 (0:1) w 1/16 finału Pucharu Ligi Angielskiej (Carabao Cup), ale polski pomocnik był jednym z najlepszych w zespole. Sky Sports ocenił jego występ na "7" (skala 1-10).

Wojciech Szczęsny (fot. Getty Images) W środę we włoskiej Serie A zagrało aż sześciu Polaków. Od pierwszej minuty zagrał Wojciech Szczęsny, a jego Juventus pokonał Fiorentinę 1:0 (0:0). Nasz bramkarz nie miał wiele pracy – "La Gazzetta dello Sport" wystawiła mu "6" (skala 1-10).

Tak samo oceniony został Piotr Zieliński z Napoli, który wszedł na boisko w 73. minucie meczu z Lazio (4:1) i w doliczonym czasie wywalczył rzut karny. W 81. minucie pojawił się też Arkadiusz Milik, ale nie został oceniony.

Cały mecz rozegrał natomiast Bartosz Salamon. Choć jego SPAL przegrało z AC Milan 0:2 (0:1), to polski stoper otrzymał najlepszą notę w drużynie – "6".

Łukasz Piszczek (fot. Getty Images) Sampdoria zremisowała z Hellasem Werona 0:0, a w wyjściowym składzie wybiegło dwóch Polaków – Karol Linetty i Bartosz Bereszyński. Pierwszego "La Gazzetta dello Sport" oceniła na "6", a drugiego na "6,5".

Bereszyński jeszcze wyższą notę dostał od portalu ItalianFootballDaily.com – "8". Wyliczono, że prawy obrońca miał 84-procentową celność podań, wygrał pięć powietrznych pojedynków, miał dwa udane dryblingi i trzy odbiory.

Adam Nawałka może się cieszyć z dobrej postawy Bereszyńskiego, który w drużynie narodowej jest alternatywą dla Łukasza Piszczka. Obrońca Borussii Dortmund zagrał przyzwoicie w konfrontacji z Hamburgerem SV (3:0).

Portal "Der Westen" ocenił jego występ na "3" (skala 6-1). "Robił wiele zamieszania na prawej stronie – podłączał się do akcji i otwierał przestrzeń kolegom. Jednak w obronie nie zawsze stawał na wysokości zadania" – napisano w uzasadnieniu.

Dudka życie po karierze. "Niektórzy się nie zmienili"