Maciej Dąbrowski82'
21.09.2017, 15:30
Puchar Polski, 2017/2018, 1/8 finału

Ruch Z. – Legia 0:4. Mistrz Polski w ćwierćfinale

Legia Warszawa pokonała 4:0 (1:0) trzecioligowy Ruch Zdzieszowice w meczu 1/8 finału Pucharu Polski, który został rozegrany w Opolu. W następnej rundzie mistrz Polski zmierzy się z Drutex-Bytovią Bytów.
Armando Sadiku (L) i Michał Helik (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Zobacz relację "akcja po akcji" ze spotkania Ruchu z Legią

BOHATER MECZU: SEBASTIAN SZYMAŃSKI

Gra Legii nie zachwyciła kibiców, ale Sebastian Szymański był jednym z nielicznych jasnych punktów. W pierwszej połowie po jego strzale z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę. Po przerwie dopiął swego i zdobył bramkę po centrze Michała Kucharczyka. Później także asystował.

JAK PADŁY GOLE?

0:1 (18'). Łukasz Broź pewnie wykorzystał rzut karny po faulu na Jarosławie Niezgodzie.
0:2 (64'). Armando Sadiku strzelił gola chwilę po wejściu na boisko. Pokonał bramkarza Ruchu z bliska.
0:3 (75'). Kwadrans przed końcem meczu gola strzelił Szymański po podaniu Kucharczyka.
0:4 (82'). Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie głową strzelił Maciej Dąbrowski, podwyższając prowadzenie Legii.

KLUCZOWE SYTUACJE:

10' – najlepsza sytuacja gospodarzy w pierwszej połowie. Po centrze z prawej strony piłka omal nie trafiła pod nogi Michała Bachora, ale ten nie zdołał przeciąć jej lotu kilka metrów od bramki.
38' – znakomity strzał Szymańskiego z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w poprzeczkę.
39' – kolejny strzał skrzydłowego Legii, ale tym razem spudłował wyraźniej.
62' – kontratak "gospodarzy", który zakończył się dobrym, choć niecelnym strzałem Dawida Czaplińskiego ze skraju pola karnego

Mioduski: transfery Legii? Nigdy nie było tak jak teraz
Czy Legia rozpieściła swoich piłkarzy? Mioduski gościem "4-4-2"
Mioduski: Jozak już zmienił Legię na lepsze
Czy Legia Warszawa zdobędzie Puchar Polski?