tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Zamknij jadaczkę". Dani Alves wściekły na Forlana

Nie milkną medialne echa kłótni między Neymarem i Edinsonem Cavanim. Atmosferę podgrzał jeszcze Dani Alves. Brazylijczyk, który w tamtym meczu zabrał piłkę Cavaniemu, zaatakował jego przyjaciela Diego Forlana. "Zamknij usta i nie wykorzystuj mojego imienia, by wywołać kontrowersje" – napisał do Urugwajczyka.
Dani Alves (L) i Diego Forlan z partnerką (fot. Getty)

Przypomnijmy: w niedzielnym meczu z Olympique Lyon (2:0) dwukrotnie doszło do dykusji między Cavanim i Neymarem o to, kto będzie wykonywał stałe fragmenty. Przed rzutem wolnym kamery zarejestrowały, jak między tę dwójkę wkracza Alves, który wygarnia piłkę z rąk Cavaniego i przekazuje ją rodakowi. Neymar nie zamienił wolnego na gola. Później chciał też podejść do karnego, ale tym razem rywal mu nie ustąpił. I on też zmarnował "jedenastkę".

Po meczu między piłkarzami miało dojść do jeszcze ostrzejszej kłótni. Kryzys próbował załagodzić trener Unai Emery, który zdecydował, że dwie gwiazdy ataku będą wykonywać karne na zmiane, choć przyznał, że wyznaczony był Cavani. Francuskie media donoszą jednak, że rozeźlony Neymar chce się pozbyć napastnika.

We wtorek głos w sprawie zajął rodak Cavaniego i były kolega z reprezentacyjnego napadu. – Nie rozmawiałem z Edinsonem, bo nie ma o czym. Dani Alves nie powinien zabierać mu piłki i dawać jej Neymarowi, to bez sensu. Od odejścia Zlatana Ibrahimovicia karne wykonywał Cavani i tak powinno zostać. To kwestia szacunku. Zwłaszcza, że taka była decyzja trenera. Neymar się myli, ale nie zdziwiłbym się, gdyby jego rola w klubie i wpływ na marketing zdecydowały, że to on będzie strzelał z 11 metrów – powiedział Forlan na antenie radia COPE.

Za te słowa Alves nie zostawił na nim suchej nitki. 34-letni obrońca zacytował jego słowa i napisał: "Nie wiem jaki mecz oglądałeś, ale nie odebrałem piłki koledze z zespołu. To mnie ją odebrano". W drugim tweecie dodał: "Dla twojej wiedzy ostatni gol PSG z rzutu wolnego został zdobyty przeze mnie. Więc radzę, zamknij jadaczkę i przestań łączyć moje imię z kontrowersjami".

(fot. twitter.com/DaniAlvesD2)

podobne informacje

"Pogromcy duchów" w Paryżu. Hit Ligi Mistrzów dla Realu?

"Lewy" nie jest pierwszy. Blond modny wśród piłkarzy

Nie ma Neymara? Nie ma problemu. PSG "na piątkę"

PSG – Bayern 3:0. Kłócą się, ale jak grają!