tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Krychowiak i jego uśmiech to symbol reprezentacji

Selekcjoner Adam Nawałka ogłosił listę zawodników z zagranicznych klubów powołanych na ostatnie mecze eliminacji mistrzostw świata 2018 z Armenią (5 października) i Czarnogórą (8 października). Do kadry po przerwie wraca Grzegorz Krychowiak. Zadowolenia z tego powodu nie ukrywa komentator TVP Sport – Jacek Laskowski.

Powrót Grzegorza Krychowiaka jest ważny z dwóch powodów. Ten pierwszy to sportowy. Kiedy Grzesiek gra, jest w formie, jest niezwykle ważnym ogniwem tej reprezentacji. Po drugie – uśmiech Grzegorza jest symbolem tej drużyny. Symbolem zwycięstw, optymizmu, nastawienia do poszczególnych meczów, sukcesów i mam nadzieję, że będzie również symbolem awansu – powiedział.

Zdaniem Laskowskiego awans Polaków na mundial jest niezagrożony.

Mówiłem to już po przegranej z Danią – w ogóle nie przejmowałbym się tym meczem. To był dobry, zimny prysznic, który miał swój pozytywny wydźwięk zarówno w tym, co działo się w spotkaniu z Kazachstanem, jak i w końcówce eliminacji. Ta drużyna, jestem przekonany, w dwóch najbliższych meczach zapewni sobie awans. Oni doskonale wiedzą po prostu, co mają zrobić – dodał.

najnowsze opinie

Maciej Szczęsny W Legii za wcześnie na "efekt nowej miotły"

Maciej Szczęsny "Okiem redakcji". Legia? Za wcześnie na "efekt miotły"

Sebastian Mila Młodzi piłkarze nie grają. To hamuje ich rozwój

Przemysław Babiarz Zadzwonił telefon. Odechciało się jeść