tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Krychowiak i jego uśmiech to symbol reprezentacji

Selekcjoner Adam Nawałka ogłosił listę zawodników z zagranicznych klubów powołanych na ostatnie mecze eliminacji mistrzostw świata 2018 z Armenią (5 października) i Czarnogórą (8 października). Do kadry po przerwie wraca Grzegorz Krychowiak. Zadowolenia z tego powodu nie ukrywa komentator TVP Sport – Jacek Laskowski.

Powrót Grzegorza Krychowiaka jest ważny z dwóch powodów. Ten pierwszy to sportowy. Kiedy Grzesiek gra, jest w formie, jest niezwykle ważnym ogniwem tej reprezentacji. Po drugie – uśmiech Grzegorza jest symbolem tej drużyny. Symbolem zwycięstw, optymizmu, nastawienia do poszczególnych meczów, sukcesów i mam nadzieję, że będzie również symbolem awansu – powiedział.

Zdaniem Laskowskiego awans Polaków na mundial jest niezagrożony.

Mówiłem to już po przegranej z Danią – w ogóle nie przejmowałbym się tym meczem. To był dobry, zimny prysznic, który miał swój pozytywny wydźwięk zarówno w tym, co działo się w spotkaniu z Kazachstanem, jak i w końcówce eliminacji. Ta drużyna, jestem przekonany, w dwóch najbliższych meczach zapewni sobie awans. Oni doskonale wiedzą po prostu, co mają zrobić – dodał.

najnowsze opinie

Kacper Bartosiak 1996: niezapomniane wojny Bowe – Gołota

Maciej Iwański Iwański i Nowiński o występie Polek: to był turniej na "108"

Bartłomiej Rabij Dziś KMŚ. Wszyscy wszędzie chcą wygrać z Gremio

Dariusz Szpakowski W PSG nie po to wydawano tyle pieniędzy...