tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zidane kontra Zidane. Szczególny mecz w La Liga

W 6. kolejce hiszpańskiej La Liga dojdzie do spotkania syna z ojcem – Enzo i Zinedine'a Zidane'ów. Jeden jest piłkarzem Deportivo Alaves, drugi trenerem Realu Madryt.
Enzo i Zinedine Zidane'owie (fot. Getty)

Kroos nie zagra z Alaves. "Nie chcemy ryzykować"

Enzo to wychowanek klubu z Madrytu, do którego szkółki został zapisany jako ośmiolatek. Przez kolejne 14 lat przechodził kolejne szczeble edukacji, aż stał się kapitanem Castilli, czyli drugiej drużyny Realu, którą prowadził wówczas Zizou. Przed obecnym sezonem zdecydował się na transfer definitywny do baskijskiego Deportivo Alaves.

Rodzina Zidane’ów zawsze chroniła prywatność synów – najstarszego Enzo (nazwanego na cześć słynnego urugwajskiego napastnika Enzo Francescoliego), Luki (obecnie trzeciego bramkarza pierwszego zespołu Realu) oraz Theo i Elyaza, występujących w zespołach młodzieżowych. Na oficjalnych stronach internetowych nigdy nie byli zapisywani jako Zidane, ale jako Fernandez, po matce – rodzice nie chcieli, by młodym przeszkadzał ciężar nazwiska ojca.

Enzo w barwach Realu pod okiem ojca (fot. Getty) Trudno wyrokować, czy Enzo będzie w stanie nawiązać do sukcesów ojca. Zinedine twierdzi jednak, że talent syna "eksploduje" późno, tak jak to było w jego przypadku. Przełomowy czas dla jego kariery przyszedł, gdy miał 24 lata – Enzo ma 22.

Ten sezon jest jego pierwszym na najwyższym szczeblu rozgrywek. W pierwszej drużynie Realu wystąpił tylko raz – w meczu Pucharu Króla z Cultural Leonesa, w którym zdobył także pierwszą, i jak na razie jedyną, bramkę dla Królewskich.

W Alaves mówi się o nim, że ma wystarczające umiejętności, by grać w Primera Division. Do tej pory wystąpił w dwóch z pięciu spotkań, w sumie przez 71 minut. Czy dostanie szansę przeciwko drużynie prowadzonej przez ojca? Nie wiadomo.

Osiągnie więcej niż na boisku? Świetny początek Zidane'a
Jaki będzie rezultat meczu Alaves – Real Madryt?
Jaki będzie rezultat meczu Alaves – Real Madryt?
  • 13.6%Wygra Alaves
  • 13.6%Remis
  • 72.8%Wygra Real

podobne informacje

"Byk" Zidane'a i "cud w Bernie". Naj... finałów mundialu

Mundial 2018. Zawodzili w grupie, błyszczeli w fazie pucharowej. Nieoczekiwani bohaterzy mistrzostw

Zwycięstwo po dwudziestu latach. Mistrzowie świata lepsi od gwiazd

Z Chin do... Realu Madryt? Zaskakująca kandydatura