0
3
2

Alaves – Real 1:2. Dani Ceballos wyręczył nieskutecznego Cristiano Ronaldo

Gdy mistrz i zwycięzca Ligi Mistrzów gra z zespołem, który nie zdobył w tym sezonie jeszcze punktu, faworyt może być tylko jeden. Real w meczu z Alaves był jednak nieskuteczny i, z dużymi problemami, wygrał 2:1.
Daniel Carvajal i Dani Ceballos (Fot. Getty Images)

Ranking najlepszych piłkarzy U21: pierwszy Asensio. A Polacy..?

BOHATER
Przy słabszej dyspozycji i nieskuteczności Cristiano Ronaldo ciężar strzelania goli wziął na siebie Dani Ceballos. Młody Hiszpan miał tylko dwie sytuacje i w obu był skuteczny. Sprawił, że Alaves pozostaje w tym sezonie bez punktu.

JAK PADŁY BRAMKI?
10' Ceballos dostał piłkę na piętnastym metrze, oszukał dwóch rywali i mierzonym strzałem nie dał szans Fernando Pacheco.
40' Munir El Haddadi dośrodkował z prawej strony w pole karne, z drugiej linii wbiegł Manu Garcia i strzałem głową doprowadził do wyrównania.
43' Pech gospodarzy, bezlitośnie wykorzystany przez Ceballosa. Pacheco zderzył się z Guillermo Maripanem, piłka spadła pod nogi pomocnika gości i ten znów dał swojej drużynie prowadzenie.

Cristiano Ronaldo (fot. PAP/EPA)

KLUCZOWE AKCJE
23' Ronaldo, zamiast uderzać, wrzucił piłkę z wolnego z 25 metrów. Strzał głową Sergio Ramosa był jednak zbyt lekki.
31' Dwa rzuty rożne dla Realu. Najpierw głową uderzał Raphael Varane i Pacheco z trudem sparował piłkę. Po chwili strzał Ceballosa już pewnie złapał.
47' Ronaldo był bliski podwyższenia prowadzenia Realu tuż po zmianie stron, ale z siedmiu metrów trafił tylko w słupek.
63' Znów Ronaldo i znów słupek. Tym razem Portugalczyk świetnie ściął z prawej strony do środka i strzelił z narożnika pola karnego, ale minimalnie za słabo podkręcił piłkę.
70' Nieskuteczność mogła zemścić się na gościach. Alfonso Pedraza tuż po wejściu na boisku strzelił z linii pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od Varane'a i trafiła w poprzeczkę.
74' Niepilnowany Ramos dostał piłkę w punkcie wykonywania rzutów karnych i... fatalnie przestrzelił nad poprzeczką.
76' Pecha w tym meczu ma i Pedraza. Drugi raz mógł doprowadzić do wyrównania, ale teraz w sytuacji sam na sam trafił tylko w słupek.

PSG – Bayern, Neymar vs "Lewy" w środę od 20:20 w TVP