0
3
3

Montpellier – PSG 0:0. Pierwsza strata punktów paryżan

Po sześciu wygranych z rzędu paryżanie w końcu znaleźli w lidze godnego siebie rywala. W meczu 7. kolejki Ligue 1 PSG zremisowało na wyjeździe z Montpellier 0:0 i nad drugim w tabeli Monaco ma już tylko punkt przewagi.
Jerome Roussillon (L) i Kylian Mbappe (P) (fot. PAP)

LM: PSG – Bayern w środę w TVP1, SPORT.TVP.PL i aplikacji

Paryżanie już w poprzedniej kolejce, w meczu z Olympique Lyon nie zachwycili. Długo remisowali 0:0 i dopiero w końcówce rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść. W sobotę w Montpellier ta sztuka już im się nie udała.

Adrien Rabiot (L) i Ellyes Skhiri (P) (fot. PAP) Przez całą pierwszą połowę paryżanie nie potrafili oddać celnego strzału. Gospodarze nie byli z kolei w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Kevina Trappa, wobec czego kibice liczący na ciekawe widowisko po 45 minutach mogli czuć się zawiedzeni.

Po przerwie PSG ruszyło do ataku, dominowało, ale swojej przewagi nie potrafiło udokumentować golem.

Lidera Ligue 1 tłumaczyć mogą jedynie braki kadrowe. W Montpellier z powodu kontuzji nie zagrali Neymar, Javier Pastore i Angel Di Maria.

PSG – Bayern, Neymar vs "Lewy" w środę od 20:20 w TVP