6
:
1
3:0
28'Maximilian Philipp
38'Maximilian Philipp
45'Pierre-Emerick Aubameyang
49'Pierre-Emerick Aubameyang
62'Pierre-Emerick Aubameyang
79'Julian Weigl

Borussia D. – Borussia M. 6:1. Koncert Aubameyanga

Borussia Dortmund rozbiła Borussię Moenchengladbach aż 6:1 (3:0) w meczu 6. kolejki BUndesligi. Dla gospodarzy było to już piąte zwycięstwo w tym sezonie i jednocześnie dopiero pierwszy stracony gol.
Christian Pulisic i Oscar Wendt (fot. Getty Images)

Bezbłędny Kamiński, problemy Kapustki

BOHATER MECZU: Pierre-Emerick Aubameyang

Gabończyk był nieuchwytny dla obrońców z Moenchengladbach. Strzelił aż trzy gole i miał udział w praktycznie każdej akcji ofensywnej gospodarzy. Obrońcy gości mieli z nim sporo kłopotów, bo Aubameyang raz pojawiał się na prawej stronie, raz na lewej, a wielokrotnie atakował środkiem. TNapastnik BVB został liderem klasyfikacji strzelców i z ośmioma golami wyprzedza o jedną bramkę Roberta Lewandowskiego.

ANTYBOHATER MECZU: Matthias Ginter

Niemiec latem opuścił Dortmund właśnie na rzecz Gladbach, ale w tym meczu prezentował się tak, jakby był jeszcze piłkarzem BVB. Popełnił wiele błędów, dawał się łatwo ogrywać, nie potrafił utrzymać koncentracji w najprostszych sytuacjach. Sprezentował gospodarzom wiele okazji do zdobycia bramek.

Pilkarze BVB celebrujący gola (fot. Getty Images)

JAK PADŁY BRAMKI

28' (1:0) Aubameyang wykazał się determinacją i wślizgiem uratował piłkę przed opuszczeniem pola gry, dopadł do niej Maximilian Philipp i nie dał szans bramkarzowi.
38' (2:0) Jeremy Toljan przytomnie zachował się w polu karnym, wycofał do Philippa, który przepięknym strzałem lewą nogą trafił w "okienko".
45' (3:0) Kompletnie w obronie pogubili się goście. Nie przypilnowali Aubameyanga, a ten wykorzystał zagranie ze skrzydła.
49' (4:0) Najpierw piłka po strzale głową "Auby" trafiła w słupek, a po chwili wylądowała pod jego nogami. Gabończyk nie miał problemów z tym, by pokonać leżącego już na boisku bramkarza.
62' (5:0) Aubameyang urwał się obrońcom, minął Tobiasa Sippela i ofiarnie, wślizgiem skierował piłkę do bramki.
66' (5:1) Goście wykorzystali chwilę rozprężenia dortmundczyków. Znakomicie w polu karnym zachował się Thorgan Hazard, który przedryblował rywala i zagrał do Stindla. Reprezentant Niemiec nie miał problemów z wykończeniem akcji.
79' (6:1) Piłkę na 20. metrze od bramki przyjął Julian Weigl i uderzył w "okienko" bramki. Młody Niemiec strzelił tym samym swojego pierwszego gola w Bundeslidze.

A JAK PAŚĆ MOGŁY?

8' Sam na sam z Romanem Buerkim wyszedł Hazard, ale zmarnował tę okazję kopiąc piłkę w bramkarza.
25' Przytomnie akcję zamknął Aubameyang, który z najbliższej odległości trafił jednak w słupek.
43' Znów duży błąd popełnił Hazard. Strzał Belga najpierw odbił bramkarz, a dobitka powędrowała w trybuny.

PSG – Bayern, Neymar vs "Lewy" w środę od 20:20 w TVP