1
3
3

Juventus – Torino 4:0. Stara Dama rządzi w Turynie

Derby Turynu dla Juventusu. Stara Dama przez ponad godzinę grała z przewagą jednego zawodnika i pewnie pokonała Torino 4:0. Mistrzowie Włoch mają tym samym na koncie komplet sześciu zwycięstw. Cały mecz na ich ławce rezerwowych przesiedział Wojciech Szczęsny.
Miralem Pjanić (w środku) zapewnił Juventusowi wygraną (Fot. PAP/EPA)

Kontuzja kolana Milika. Diagnoza w niedzielę rano

BOHATER
Piękny gol i dwie asysty – to chyba wystarczy, by uzasadnić wybór Miralema Pjanicia na gracza meczu. To także po faulu na nim z boiska wyrzucony został Daniele Baselli, co znacznie ułatwiło zadanie Starej Damie. Na wyróżnienie zasłużył jednak i Salvatore Sirigu, który uchronił Torino przed zdecydowanie wyższą porażką.

JAK PADŁY BRAMKI?
16' Pjanić odebrał piłkę na połowie przeciwnika, dograł do Paulo Dybali, a ten pociągnął z nią i zza pola karnego przymierzył przy samym słupku bramki Sirigu.
40' Juan Cuadrado zagrał przed pole karne do Pjanicia i Bośniak pięknym strzałem podwyższył prowadzenie gospodarzy.
57'Pjanić dośrodkował z rzutu rożnego, Alex Sandro uciekł rywalom i mocnym strzałem głową nie dał szans rozpaczliwie interweniującemu Sirigu.
90'+1 Pjanić podaje prostopadle do Gonzalo Higuaina, ten dość przypadkowo odgrywa do Dybali, który wykorzystuje sytuację sam na sam. Dziesiąty ligowy gol w szóstym meczu tego sezonu!

Daniele Baselli szybko opuścił boisko (Fot. Getty Images)

KLUCZOWE AKCJE
4' Lyanco Vojnović wycofał piłkę do Sirigu tak, że ten z najwyższym trudem zatrzymał ją przed linią bramkową. 24' Baselli nierozważnie zaatakował przeciwnika i zobaczył za to żółtą kartkę. Na koncie miał już jedną, więc przez ponad godzinę Torino musiało grać w osłabieniu.
48' Bardzo ładny techniczny strzał Alexa Sandro zza pola karnego, piłka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką.
65' Medhi Benatia zabiera Pjaniciowi kolejną asystę. Marokańczyk z najbliższej odległości strzelił głową, mimo to bardzo dobrze dysponowany tego wieczora Sirigu zdołał obronić.
69' Tej sytuacji wręcz nie da się opisać. W ciągu kilku sekund piłkarze Juventusu oddali cztery strzały z pola karnego, ale za każdym razem albo byli blokowani, albo interweniował Sirigu.
70' Jak nie Sirigu czy obrońcy, to słupek. Tym razem z bliska trafił w niego Mario Mandzukić.
88' Niesamowita postawa bramkarza Torino w drugiej połowie. Douglas Costa dostał piłkę w polu karnym, ale jego potężny strzał z ośmiu metrów został zatrzymany przez Sirigu.

SPAL – Napoli 2:3. Dramat Milika, seria Napoli trwa