24.09.2017, 05:10
Toray Pan Pacific Open 2017
Finał

Tokio: świetna Wozniacki. Tytuł za siódmą próbą

Caroline Wozniacki pokonała Anastazję Pawliuczenkową 6:0, 7:5 w finale turnieju WTA w Tokio. Dla Dunki był to siódmy finał w tym sezonie, ale dopiero pierwsza wygrana. Zwycięstwo pozwoli jej przesunąć się na szóstą pozycję w rankingu WTA.
WTA Tokio Premier, finał: C. Wozniacki – A. Pawliuczenkowa (mecz)
Caroline Wozniacki (fot. PAP/EPA)

Wuhan: półfinalistka Wimbledonu rywalką Radwańskiej

Wozniacki lubi grać w Tokio, przed niedzielnym finałem miała dwa tytuły na koncie w tym turnieju. W decydujących meczach nie szło jej jednak w tym sezonie. Przegrała aż sześć tego typu pojedynków.

Dunka była jednak w tym tygodniu znakomicie dysponowana. Jej ekspresowe zwycięstwo w półfinale nad Garbine Muguruzą nie było przypadkiem. W niedzielę wygrała pierwszego seta do zera w zaledwie 21 minut. Pawliuczenkowa była bezradna.

Anastazja Pawliuczenkowa (fot. Getty) W drugim secie walka była zdecydowanie bardziej wyrównana. Wozniacki nie wykorzystała pierwszej szansy na zakończenie meczu przy stanie 5:4. Rosjanka obroniła też drugą piłkę meczową. Przy trzeciej nie wytrzymała regularnej gry rywalki i musiała uznać jej wyższość

Dunka w aktualnej formie nie jest bez szans na kolejne sukcesy. Była liderka rankingu WTA jest już szósta na światowej liście i na pewno nie powiedziała ostatniego słowa. Piąta Venus Williams może czuć się zagrożona.

Na dobrym występie w Tokio zyska też Rosjanka. W poniedziałek wróci do pierwszej dwudziestki rankingu.