tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Przedolimpijskie plany Kowalczyk. Bez Tour de Ski

Niespełna pięć miesięcy pozostało do igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Justyna Kowalczyk, która obecnie przygotowuje się do nich w Bułgarii, w rozmowie z TVP Sport zdradziła szczegółowy plan treningów i startów przed najważniejszą imprezą czterolecia.
Justyna Kowalczyk (fot. Getty Images)

Kowalczyk 17 września wygrała w Val di Fiemme maraton nartorolkowy z metą na Alpe Cermis. Bezpośrednio z Włoch udała się na trzytygodniowy, wysokogórski obóz do Bułgarii, by trenować w okolicach jeziora Belmeken.

Justyna Kowalczyk o Alpe Cermis: było równie ciężko jak zimą Po tych trzech tygodniach przemieszczamy się na lodowiec w Austrii, do Ramsau na Dachstein i tam znowu spędzimy dość dużo czasu, więc zejdzie prawie sześć tygodni. Wszystko w górach, druga część obozu na nartach – powiedziała Kowalczyk.

Inauguracyjne zawody Pucharu Świata zaplanowano w Kuusamo, 24 listopada. Dwukrotna mistrzyni olimpijska zapowiedziała, że pojawi się w Finlandii.

Później, jak wszyscy, przenosimy się do Lillehammer. Przed świętami będzie Toblach, a w czasie Tour de Ski będę startować w mniejszych zawodach, ale nie wiem jeszcze gdzie – zapowiedziała Kowalczyk.

Zwycięska niedziela Kowalczyk na Alpe Cermis Przed igrzyskami, 14 stycznia, 34-letnia biegaczka planuje także wystąpić w Biegu Cesarza Makymiliana na dystansie 60 kilometrów. Zawody, należące do cyklu Visma Ski Classics, zostaną rozegrane w Seefeld, gdzie w 2019 roku odbędą się mistrzostwa świata.

Polka zapowiada, że później wystąpi jeszcze w Pucharze Świata. W kalendarzu są zawody w Planicy (20-21 stycznia) i Seefeld (27-28 stycznia). Biorąc pod uwagę , że w Austrii zaplanowano konkurencje rozgrywane stylem dowolnym, Kowalczyk najprawdopodobniej wystąpi zatem w Słowenii, gdzie w programie jest sprint i bieg na 15 kilometrów – oba stylem klasycznym. – Później jedziemy w azjatyckie góry i bezpośrednio z azjatyckich gór jedziemy na igrzyska – wyjaśniła zawodniczka AZS AWF Katowice.

To wstępny plan, ale oczywiście może się on zmienić, w przypadku np. jakiejś choroby. To są bardzo płynne rzeczy – zakończyła Kowalczyk.

"NAJPIĘKNIEJSZA POLSKA SPORTSMENKA". KOWALCZYK NIE DO POZNANIA

Przenosiny Justyny Kowalczyk. Nowa grupa Polki
Nowa grupa Kowalczyk. "Moja przyszłość to maratony"

podobne informacje

Wybitni sportowcy po śmierci Ireny Szewińskiej: będzie nam Pani brakowało

Kowalczyk i Wierietielny wybrali. Olimpijki pominięte

"Farsa". Kowalczyk ostro o decyzjach FIS

NBA, Zambia, wspinaczka. Co robią biegaczki narciarskie?