tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Absurdalna premia dla Cavaniego i konflikt w szatni PSG

Obecność Neymara w Paryżu zaczyna przeszkadzać coraz większej liczbie osób. Według hiszpańskich mediów, prezydent PSG zaoferował Edinsonovi Cavaniemu premię, by ten... nie strzelał rzutów karnych. Taki pomysł sprawił jednak, że szatnia zwróciła się przeciwko Brazylijczykowi.
Edinson Cavani i Neymar (fot. Getty Images)

"Zamknij jadaczkę". Dani Alves wściekły na Forlana

Gdy na początku sierpnia Brazylijczyk trafił do stolicy Francji, wydawało się, że PSG w najbliższym sezonie będzie jednym z faworytów do zwycięstwa w Champions League. Tymczasem, po dobrym początku na boisku, szatnię drużyny zaczynają trawić kolejne problemy.

Wszystko zaczęło się od małej sprzeczki Cavaniego z Neymarem, która dotyczyła tego, kto ma wykonać jedenastkę w trakcie spotkania ligowego. Ostatecznie piłkę wziął Urugwajczyk i nie poradził sobie z pokonaniem bramkarza. Problem tkwił też w tym, że Brazylijczyk nie zapomniał po meczu o tej sytuacji, a media tylko pomogły rozdmuchać konflikt.

Przed Unaiem Emerym niezwykle trudne zadanie. Hiszpan musi pogodzić zwaśnione strony (fot. Getty Images) Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Unai Emery znalazł wyjście z tej sytuacji. Hiszpan zaproponował, by obaj zawodnicy wykonywali rzuty karne na zmianę. Sęk jednak w tym, że Cavani ma w kontrakcie wpisaną sporą premię za zdobycie korony króla strzelców Ligue 1, więc ten układ nie do końca mu pasował.

Hiszpański "As" poinformował, że prezydent PSG, Nasser Al-Khelaifi, zdecydował, że Urugwajczyk i tak otrzyma premię, a możliwość wykonywania "jedenastek" przejmie na stałe Neymar. W domyśle miało to pogodzić obu zawodników i sprawić, że żaden z nich nie będzie niezadowolony. No właśnie, miało...

Media donoszą o złej atmosferze, jaka panuje w szatni paryżan. Pozostali piłkarze są ponoć zniesmaczeni tym, jak traktuje się Neymara. To sprawia, że zawodnicy nie lubią Brazylijczyka i domagają się równego traktowania. Póki co hitowy transfer przynosi zdecydowanie więcej problemów niż radości...

PSG – Bayern, Neymar vs "Lewy" w środę od 20:20 w TVP

podobne informacje

Mundial 2018. TOP 10: najładniejsze gole na turnieju

Mundial 2018. Cavani o kontuzji: musimy być realistami

Mundial 2018. Cavani walczy o występ. Niepewność do ostatnich minut

Mundial 2018. Walka o złoto nabiera rumieńców. Pięć pytań przed ćwierćfinałami