tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rybus coraz bliżej powrotu na boisko

Kontuzjowany Maciej Rybus nie zagra w czwartek w meczu Ligi Europejskiej, w którym jego Lokomotiw Moskwa zmierzy się u siebie z czeskim Fastavem Zlin. Piłkarz reprezentacji Polski ma nadzieję, że ciągu tygodnia powróci do drużyny. Teraz ma indywidualne zajęcia.
Maciej Rybus (fot. PAP)

Kontuzji doznał w ostatnim meczu Pucharu Rosji Lokomotiwu z Kryliami Sowietów. Rybus wszedł na boisko w 56. minucie przy stanie 0:1 i wystąpił na nietypowej dla siebie pozycji – prawego skrzydłowego. W regulaminowym czasie gry spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. W 15. minucie dogrywki doznał naderwania mięśnia dwugłowego.

Rybus jest wśród zawodników powołanych przez selekcjonera reprezentacji narodowej Adama Nawałkę na ostatnie mecze eliminacji mistrzostw świata z Armenią (5.10 w Erywaniu) i Czarnogórą (8.10 w Warszawie). Nazwiska zawodników z ligi polskiej trener poda w piątek.

Na dwie kolejki przed zakończeniem eliminacji biało-czerwoni z 19 punktami prowadzą w grupie E. O trzy mniej mają wicelider Czarnogóra oraz trzecia w tabeli Dania. Na czwartym miejscu jest Rumunia – 9 pkt, na piątym Armenia – 6 pkt, a na ostatnim Kazachstan – 2 pkt.