Po PSG – Bayern. "Spóźniony i niedokładny". Surowe oceny Lewandowskiego

Piłkarze Bayernu Monachium zaprezentowali się bardzo słabo w przegranym meczu Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain (0:3). Wyjątkiem nie był Robert Lewandowski, którego niemieckie media też obarczają winą za dotkliwą porażkę.
Neymar i Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

"Zbyt pasywny" Glik. Niskie noty dla Polaka

Gospodarze środowego starcia doskonale rozpoczęli zawody – w 2. minucie Neymar wyłożył piłkę po ładnym rajdzie Daniemu Alvesowi, a ten pokonał bramkarza. Kwadrans przed przerwą prowadzenie podwyższył Edinson Cavani, a w drugiej połowie Bayern dobił Neymar.

Neymar i Edinson Cavani (fot. Getty Images) Mistrzowie Niemiec zagrali poniżej oczekiwań, nie mieli pomysłu na przeciwstawienie się PSG. Niemieckie media surowo oceniły wszystkich zawodników, ale także Carlo Ancelottiego – za dobór taktyki i składu.

Z krytyką musiał też liczyć się Lewandowski. Portal SPORT.DE ocenił jego występ na "5" (skala 6-1). "Zmarnował okazje w pierwszej połowie. Miał dobrą pozycję do uderzenia głową, a chwilę później do strzelenia, ale zrobił to za lekko. Zagubiony z przodu" – napisano w uzasadnieniu.

Od portalu SPORT1.DE dostał tylko odrobinę lepszą notę – "4,5". "To mogła być jego gra, bo PSG zostawiało Bayernowi dużo przestrzeni, jednak był o krok spóźniony i niedokładny" – napisano.

"Bild" wystawił Polakowi "5". Tylko trzech piłkarzy było gorszych od Polaka. Na "6" zasłużyli Arturo Vidal, James Rodriguez i David Alaba.

Występy Polaków w 2. kolejce Ligi Mistrzów:

Łukasz Skorupski (AS Roma) – na ławce w meczu z Karabachem (2:1)
Wojciech Szczęsny (Juventus) – na ławce w meczu z Olympiakosem
Jakub Rzeźniczak (Karabach) – na ławce w meczu z Romą (1:2)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut w meczu z Realem (1:3), ocena "6" (skala 1-10, SPORT.TVP.PL)
Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut w meczu z FC Porto (0:3), ocena "4" (SPORT.TVP.PL)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – od 70. minuty w meczu z Feyenoordem (3:1), bez oceny
Robert Lewandowski (Bayern) – cały mecz z PSG (0:3), ocena "4" (SPORT.TVP.PL)
Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – cały mecz z Celtikiem (0:3), ocena "6.4" (WhoScored.com)

Bayern zrewanżuje się PSG na własnym boisku?