tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Premier League: mecz Arsenal – Liverpool w Wigilię? "To brak szacunku dla kibiców"

Mecz Premier League w Wigilię? Taki pomysł bardzo nie podoba się Liverpoolowi, którego ten plan transmisji ma dotyczyć. Fani The Reds nazywają wręcz pomysł "brakiem szacunku dla kibiców".
Mecz Liverpoolu z Arsenalem z marca 2017 roku (Fot. Getty Images)

Wybierz najlepszy tercet w Europie – głosuj w ankiecie

Z propozycją przeniesienia meczu Arsenal – Liverpool z 23 na 24 grudnia wyszła telewizja Sky Sports, która transmituje na Wyspach Premier League. Spotkanie miałoby się rozpocząć o godzinie 17.

Klub z miasta Beatlesów złożył już oficjalny protest u władz ligi oraz nadawcy. Jako główny powód podaje sytuację kibiców, którzy musieliby w Wigilię pojechać do Londynu. Jeszcze większym problemem byłby dla nich powrót.

Conte: najważniejsze, żebyśmy zachowali pokorę

Także oni zajęli oficjalne stanowisko w tej sprawie. "Zmiana daty na wieczór wigilijny będzie miała niemożliwy do opisania wpływ na obsługę stadionu oraz kibiców, przede wszystkim przyjezdnych" – czytamy w oświadczeniu fanklubu "Duch Shankly'ego".

"Zważywszy na godzinę rozgrywania spotkania oraz ograniczony tego dnia harmonogram komunikacji publicznej, większość podróżujących do Liverpoolu nie dostanie się tam przed porankiem pierwszego dnia świąt. Propozycja takiej zmiany to przejaw braku szacunku dla kibiców" – napisano.

Sky Sports, które zgodnie z obecnym kontraktem płaci 11 mln funtów za każde transmitowane spotkanie, dokładny plan grudniowych transmisji ogłosi w przyszłym miesiącu. Prawo podjęcia ostatecznej decyzji przysługuje jednak władzom Premier League.

Nieśmiertelni – sir Alex Ferguson

podobne informacje

Polowanie na Salaha. Liverpool oprze się milionom?

Pewna wygrana Liverpoolu. Wielki mecz Salaha

Są hity! Poznaliśmy pary 1/4 finału Ligi Mistrzów

Wielka data w historii polskiej piłki. 35 lat temu Widzew wyeliminował Liverpool