LE: hat-trick w kwadrans. 90 minut Kędziory

Lokomotiw Moskwa, bez kontuzjowanego Macieja Rybusa w składzie, pokonał FC Fastav Zlin 3:0 (3:0) w meczu 2. kolejki grupy F Ligi Europejskiej. Bohaterem spotkania został Manuel Fernandes, który w piętnaście minut ustrzelił klasycznego hat-tricka. W potyczkach rozpoczętych o 21:05 z Polaków na boisku pojawili się Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) oraz Jacek Góralski (Łudogorec).
Liga Europejska: Lokomotiw Moskwa – FC Fastav Zlin 3:0 (skrót)
Koledzy gratulują Manuelowi Fernandesowi (fot. PAP/EPA)

SERBOWIE ZDOBYLI KOLONIĘ, SŁABY MECZ OLKOWSKIEGO

Lokomotiw od początku rzucił się do szaleńczych ataków i już w 2. minucie Fernandes po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców. Niespełna kwadrans później miał na koncie trzy bramki, a gospodarze zwycięstwo w kieszeni. Portugalczyk zdobył w czwartek tyle samo bramek, ile w trzynastu dotychczasowych spotkaniach tego sezonu – jedenastu ligowych, jednym o Superpuchar Rosji i jednym w Lidze Europejskiej.

Tomasz Kędziora (pierwszy z lewej, fot. PAP/EPA) W dobrych humorach są także Polacy. Kędziora spędził na boisku 90 minut, a Dynamo Kijów pokonało Partizan 3:2, z kolei Jacek Góralski wszedł w 80. minucie w wygranym 2:1 (0:1) meczu jego Łudogorca z Hoffenheim. Wcześniej FC Koeln z Pawłem Olkowskim w składzie (76 minut) miało mniej szczęścia i uległo na własnym stadionie Crvenie Zvezdzie Belgrad 0:1 (0:1).

Gorzej czwartkowy wieczór wspominać będą faworyci – Olympique Lyon oraz Everton. Francuzi nie sprostali Atalancie (1:1), z kolei Anglicy nie poradzili sobie z Apollonem (2:2). Wayne Rooney i spółka gola na 2:2 stracili minutę po tym, jak rywale zobaczyli czerwoną kartkę. Blisko wpadki byli także piłkarze Milanu, ale rzutem na taśmę po bramce Patricka Cutrone w doliczonym czasie gry wygrali z HNK Rijeka 3:2 (1:0).

Liga Europejska: FC Koeln – Crvena Zvezda 0:1 (skrót)