tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Chiellini dołączył do Maty. "Razem zrobimy różnicę"

Giorgio Chiellini dołączył do akcji "Common Goal". Jako pierwszy fundację wsparł Juan Mata, który publicznie zadeklarował, że będzie przekazywał co miesiąc 1 proc. zarobków na jej potrzeby. W jego ślady poszedł potem Mats Hummels. – Cieszę się, że dołączam do tej drużyny – przyznał Chiellini.
Giorgio Chiellini (L) i Gianluigi Buffon (fot. Getty)

MATA PODZIELI SIĘ PENSJĄ. "TRZEBA GRAĆ W ZESPOLE"

Nie chodzi o konkretną fundację Common Goal. My – piłkarze – musimy dać coś od siebie. Indywidualnie nasze wpłaty nie przyniosą rewolucji, ale razem możemy naprawdę zrobić różnicę – dodał Włoch.

Według wyliczeń fundacji jeden procent z wpływów z przemysłu futbolowego mógłby wygenerować nawet 30 miliardów dolarów. Mata ze swojej pensji przekazał około 100 tysięcy funtów na działania Common Goal.

Giorgio to lider na boisku i poza nim. Cieszę się, że dołączył do naszego zespołu. Nie mam wątpliwości, że w ślad za nim pójdzie zaraz wielu młodych zawodników – ocenił Mata.

Chiellini to czwarta osoba ze świata futbolu, która wsparła projekt. Obok Maty i Hummelsa wcześniej dołączyła do niego mistrzyni świata Megan Rapinoe.

podobne informacje

Kłopoty Allegriego. Z Realem bez połowy składu?

Marciniak ofiarą chaosu w przepisach i nadmiaru pracy

Pierwszy oficjalny mecz. Juventus zbada "ziemię nieznaną"

Juventus – Barcelona: Giorgio Chiellini nie zagra