tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Milik rozpoczął rehabilitację. "Ma potrwać 100 dni"

Arkadiusz Milik rozpoczął w piątek w ośrodku treningowym swego klubu Napoli rehabilitację po niedawnej operacji prawego kolana. Włoskie media informują o gorącym powitaniu, jakie zgotowali mu koledzy z drużyny, gdy w czwartek wrócił z rzymskiej kliniki.
Arkadiusz Milik (fot. Twitter/SSC Napoli)

Co z kadrą bez Milika?

Rehabilitacją polskiego piłkarza w ośrodku w Castel Volturno kieruje szef zespołu medycznego neapolitańskiego klubu Alfonso De Nicola.

Według rozgłośni klubu, radia Kiss Kiss Napoli, starania będą zmierzać do tego, aby Milik powrócił na boisko za 100 dni.

Wcześniej nieoficjalnie mówiono, że przerwa potrwa od 4 do 6 miesięcy.

Milik przeszedł operację w poniedziałek w klinice Villa Stuart w Rzymie; niecały rok po podobnym zabiegu chirurgicznym lewego kolana, także w rezultacie zerwania więzadła krzyżowego. Klinikę opuścił w czwartek.

Arkadiusz Milik (fot. Twitter)

Radio przytoczyło także wypowiedź prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, który powiedział: – Odwiedziłem Arka Milika w Rzymie. Widziałem go w dobrej formie, uśmiechniętego i pełnego ufności. Mamy nadzieję, że skończą się kłopoty tego chłopaka .

Miał straszliwego pecha, a zasługuje na to, żeby grać i uśmiechać się. Czekamy na niego z otwartymi ramionami w reprezentacji – dodał Boniek.

Mówiąc o szansach na grę Milika na mundialu stwierdził: – Przede wszystkim, żeby się zakwalifikować musimy jeszcze zdobyć cztery punkty. W każdym razie mamy nadzieję, że Arek wróci do formy . – Pokładamy ufność w nim i w pracy znakomitego zespołu lekarskiego Napoli – oświadczył prezes PZPN.

Gilewicz: kto za Milika? Tylko Lewandowskiego nie da się zastąpić

podobne informacje

Trudny czas dla Milika. Napoli chce Belga do ataku

Mundial 2018. Mecz o honor znaczy zmiany. Inne oblicze Polaków?

Mundial 2018. Kownacki zajmie miejsce Milika? Liczby nie kłamią

Mundial 2018. Pechowy wypadek Milika w delfinarium