0
3
3

AS Monaco – Montepellier 1:1. Wyrównanie w doliczonym czasie

AS Monaco zremisowało przed własną publicznością z Montpellier HSC 1:1 (1:0) w 8. kolejce Ligue 1. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Kamil Glik, który przez 90 minut grał bezbłędnie, lecz w doliczonym czasie nie upilnował Souleymane'a Camary.
Kamil Glik (fot. Getty Images)

Warto wiedzieć
Zespół z Księstwa chciał zrehabilitować się za wtorkową porażkę w drugiej kolejce Ligi Mistrzów z FC Porto (0:3). W Ligue 1 AS Monaco zanotowało pierwszy remis (poza tym ma sześć zwycięstw i porażkę).

Jak padły bramki?
1:0 (38') Rony Lopes zagrał przed bramkę z prawej strony, a Radamel Falcao umiejętnie przyłożył nogę. Bramkarz Benjamin Lecomte wyłuskał piłkę, ale już zza linii bramkowej.
1:1 (90+2') Kevin Berigaud zagrał w pole karne, a Souleymane Camara wygrał pojedynek z bramkarzem.

Bohater
Zostałby nim Glik, gdyby Monaco zdołało obronić jednobramkowe prowadzenie. Jednak goście grali do końca i w doliczonym czasie wyszarpali punkt. W takim wypadku miano gracza meczu trafia do Souleymane'a Camary.

Jak grał Glik?
15' Ofiarnie przeciął dośrodkowanie z prawej strony. Świetna interwencja.
26' Doszedł do piłki po centrze z rzutu wolnego, zgrał do Stevana Joveticia, lecz ten zwlekał z oddaniem strzału i nie było zagrożenia.
53' Świetnie się ustawił i zatrzymał akcję gości.
60' Zatrzymał groźną kontrę – w ostatniej chwili wybił piłkę, gdy za jego plecami czyhał Rodrigue Ninga.
66' Przejął piłkę i pięknie przerzucił do Joveticia, który nie potrafił zrobić pożytku ze świetnego podania.
83' Kolejne świetne przecięcie groźnego podania.
90+2' Nie nadążył za Camarą, który zdobył wyrównującą bramkę

Ocena SPORT.TVP.PL: 6,5
Do 90. minuty był praktycznie bezbłędny. Jeden drobny błąd zaważył jednak na tym, że jego zespół zdobył tylko jeden, a nie trzy punkty, a jego indywidualna ocena została obniżona.