tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Lubaczów: reprezentacja Polski pokonała Ukrainę

Bokserska reprezentacja Polski kobiet pokonała Ukrainę 14:2 w towarzyskim meczu, który został rozegrany w położonym niedaleko granicy Lubaczowie. Wydarzenie przeprowadzono w ramach projektu Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego, który nadzoruje Polski Związek Bokserski.
Sandra Drabik (fot. PAP)

Biało-czerwone nie miały problemów z efektownym pokonaniem rywalek. Zawodniczki prowadzone przez trenera Marka Węgierskiego aż trzy pojedynki rozstrzygnęły przed czasem. Udało się to między innymi Elżbiecie Wójcik, która w ostatniej walce wieczoru znokautowała Anastasiję Czernokolenko.

W tej samej kategorii wagowej pewnie na punkty wygrała Karolina Koszewska. Doświadczona na ringach zawodowych (12-1) zawodniczka marzy o starcie na igrzyskach. W sobotę pewnie pokonała na punkty Marija Berutsę, jednak o miejsce w składzie będzie rywalizować z utalentowaną Wójcik.

W polskim zespole pojedynki wygrały też Anna Góralska (54 kg), Sandra Kruk (57 kg), Kinga Szlachcic (57 kg), Aneta Rygielska (60 kg), Hanna Solecka (69 kg). Jedyne punkty dla ekipy ukraińskiej zdobyła Julia Demianienko (48 kg).

Było to ósme spotkanie obu reprezentacji. W dotychczasowych zmaganiach Polki wygrały sześć razy, a Ukrainki dwa.

podobne informacje

ME: pech Lidii Fidury. Kontuzja zatrzymała Polkę

Olimpijczycy z Turcji sprawdzą Polaków. "Najtrudniejszy mecz"

Ostatni test zdany. Polscy pięściarze pokonali Szwedów

19-letni Polak objawieniem turnieju Stamma. Z przytupem wszedł w dorosłość