2
:
2
2:1
18'Jose Salomon Rondon
21'Jonny Evans

Pierwsza asysta Krychowiaka. Pech Fabiańskiego

Grzegorz Krychowiak zaliczył pierwszą asystę w barwach West Bromwich Albion, ale wciąż czeka na pierwszą wygraną w nowych barwach. Jego zespół zremisował 2:2 (2:1) z Watfordem. W innym ze spotkań 7. kolejki pokazał się Łukasz Fabiański, jednak Swansea przegrało 0:1 (0:0) z West Ham United. Drużyny Polaków straciły gole w jednej z ostatnich akcji.
Grzegorz Krychowiak (fot. Getty)

De Bruyne bohaterem, Manchester City liderem

Dla wypożyczonego z PSG pomocnika był to piąty mecz w nowych barwach. Choć za wcześniejsze spotkania Krychowiak zbierał dobre recenzje, to jego zespół zremisował tylko raz, a aż trzy razy przegrywał. Tym razem wreszcie było blisko przełamania złej serii...

Andy Carroll (L) i Łukasz Fabiański (fot. Getty) W 18. minucie Krychowiak wyprowadził kontratak spod pola karnego WBA i posłał długie podanie w kierunku Salomona Rondona. Napastnik uwolnił się spod opieki obrońców i mocnym kopnięciem z ostrego kąta dał gospodarzom prowadzenie.

Kilka chwil później było już 2:0 – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na listę strzelców wpisał się główką z bliska Johnny Evans. Goście odpowiedzieli w 37. minucie – Ahmed Hegazy przegrał główkowy pojedynek, a po zgraniu z głębi pola bramkarza WBA pokonał Abdoulaye Doucoure.

Zwycięstwo wymknęło się z rąk... w ostatniej akcji. W szóstej minucie doliczonego czasu wyrównał Richarlison. Krychowiak zaliczył 90 minut. Również w pełnym wymiarze pokazał się Łukasz Fabiański. Choć bramkarz dwoił się i troił, to nie zdołał uchronić Swansea przed porażką. Polaka pokonał w ostatniej minucie Diafra Sakho, który uderzył piłkę z bliska po koronkowej akcji.