0
3
3

PSG – Bordeaux 6:2. Paryżanie bez litości

Paris-Saint Germain wygrało z Bordeaux 6:2 (5:1) w meczu 8. kolejki Ligue 1. W 33. minucie na boisku pojawił się Igor Lewczuk, ale nie uchronił gości przed klęską. Paryżanie są liderem i mają trzy punkty przewagi nad Monaco.
Neymar (L) i Edinson Cavani (fot. PAP/EPA)

Absurdalna premia dla Cavaniego i konflikt w szatni PSG

BOHATER MECZU: NEYMAR

Tym razem nie było kłótni z Edinsonem Cavanim o wykonywanie stałych fragmentów. Brazylijczyk zdobył bramki z rzutu wolnego i karnego, dorzucił do tego asystę, dzięki której wicemistrz Francji odniósł przekonujące zwycięstwo. W Ligue 1 były piłkarz Barcelony strzelił już sześć goli.

JAK ZAGRAŁ IGOR LEWCZUK?

Polak pojawił się na boisku w 33. minucie, kiedy gospodarze prowadzili 3:1. Nie z jego winy sędzia podyktował rzut karny, ale przy piątej bramce dla PSG nie nadążył za Draxlerem.

Ocena SPORT.TVP.PL (w skali od 1 do 10): 4

Neymar (fot. PAP/EPA)

JAK PADŁY GOLE?

5' (1:0). Neymar popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego z około 30 metrów. Bramkarz gości nawet nie ruszył się, aby wykonać interwencję.
12' (2:0). Brazylijczyk tym razem wcielił się w rolę asystenta. Dokładnie podał w pole karne do Cavaniego, który lekkim strzałem powiększył przewagę PSG.
21' (3:0). Akcja dwóch bocznych obrońców. Yuri przeprowadził rajd lewą stroną boiska, po czym dośrodkował piłkę przed pole karne. Minął się z nią Kylian Mbappe, ale ta dotarła jeszcze do Thomasa Meuniera, który pokonał Benoit'a Costila.
31' (3:1). Efektowna akcja gości, która zakończyła się bramką Younousse'a Sankhare. Asystował Nicolas De Preville.
39' (4:1). Po zagraniu ręką zawodnika Bordeaux w polu karnym sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Neymar.
45' (5:1). Kolejny piękny gol w wykonaniu piłkarzy Paris-Saint Germain. Mbappe dośrodkował w pole karne, a tam Julian Draxler bez przyjęcia strzelił i nie dał szans bramkarzowi.
58' (6:1). W drugiej połowie do bramki Bordeaux trafił także Mbappe. Jego uderzenie przy samym słupku było nie do obronienia dla Costila.
90' (6:2). Malcolm strzelił gola na otarcie łez po tym jak sędzia podyktował rzut karny za faul Thomasa Meuniera.