17 Manuel Strlek
16 Filip Ivic
45 Darko Dukic

LM: Celje – Vive 31:27. Nieudana pogoń kielczan

Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce przegrali na wyjeździe z Celje Pivovarna Lasko 27:31 (12:16) w sobotnim meczu Ligi Mistrzów. To druga porażka zespołu Tałanta Dujszebajewa w tegorocznej edycji rozgrywek, a w sumie szósta z rzędu na wyjeździe (licząc także poprzedni sezon LM).
Krzysztof Lijewski (fot. PAP)

Liga Mistrzów: udana rehabilitacja Vive

Wyjazdowa niemoc szczypiornistów Vive zaczęła się w lutym, gdy przegrali z Rhein-Neckar Loewen (28:25). Później przyszły kolejne grupowe porażki z Celje (33:34) i Kristianstad (25:29), w 1/8 finału z Montpellier (28:33), a w obecnym sezonie z Mieszkowem Brześć (25:28) i wreszcie w sobotę z Celje...

Pojedynek braci Dujszebajew

Latem odeszło z Celje aż ośmiu zawodników. Do zespołu dołączył m.in. Daniel Dujszebajew, syn trenera PGE Vive, który został wypożyczony z Kielc na dwa sezony. Po drugiej stronie zagrał w sobotę brat Daniela – Alex.

Pierwsza połowa była wyrównana do stanu 6:6. Potem do głosu doszli gospodarze, głównie dzięki doskonałej postawie Luki Mitrovicia. W końcówce tej części meczu w sukurs przyszedł mu wspomniany Daniel Dujszebajew i Słoweńcy odskoczyli kielczanom na sześć bramek (15:9). Dwie bramki Darko Djukicia w ostatnich minutach pozwoliły Vive nieco odrobić straty i do przerwy było 16:12 dla mistrzów Słowenii.

(fot. Twitter)

W drugiej połowie pojawiła się szansa na odwrócenie losów spotkania. Po bramce Manuela Strleka gospodarze prowadzili już tylko jedną bramką (19:18). W dodatku w 42. minucie czerwoną kartką zobaczył zawodnik gospodarzy Borut Mackovsek, a doskonale w bramce zaczął spisywać się Sławomir Szmal. Niestety, kielczanie zmarnowali kolejne szansę.

Darko Djukić nie wykorzystał rzutu karnego, tymczasem gospodarze wyprowadzali kontry. W 49. minucie po bramce Davida Razgora ich przewaga wzrosła do pięciu bramek (25:20). Na gole kielczan odpowiadał Daniel Dujszebajew i mistrzowie Słowenii odnieśli pierwsze zwycięstwo w LM w tym sezonie.

To druga porażka zespołu Tałanta Dujszebajewa w tegorocznych rozgrywkach. Pozostali na czwartej pozycji w tabeli grupy B z dorobkiem dwóch punktów. W czwartej kolejce, 8 października, Vive podejmie niemiecki Flensburg-Handewitt.

Celje Pivovarna Lasko – PGE Vive Kielce 31:27 (16:12)
Celje: Lesjak, Panjtar – Vujović, Jurecić 1, Malus 3, Razgor 1, Suholeznik, Marguć 7, Mitrović 6, Kodrin 1, Makuć 1, Anic 3, Daniel Dujszebajew 5, Mackovsek 2, Mlakar, Beciri 1.
Vive: Szmal, Ivić – Michał Jurecki 2, Janc 2, Mamić, Mateusz Kus 1, Aguinagalde 4, Bielecki 2, Jachlewski 2, Strlek 4, Lijewski, Alex Dujszebajew 4, Jurkiewicz, Zorman, Bombac, Djukić 6.